Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Oszczędzamy na potęgę, bo boimy się kryzysu

5 stycznia 2016
Pod względem oszczędzania Polacy są lepsi nie tylko od Niemców, Czechów i Słowaków, ale także przewyższają średnią europejską
Tak wynika z badania dla ING-DiBa przeprowadzonego w 14 państwach Europy, które było koordynowane przez holenderski oddział TNS – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Według sondażu jedynie 28 proc. Polaków nie zgromadziło żadnych oszczędności, czyli taki sam odsetek co Belgów i Brytyjczyków, którzy jednakże zarabiają kilkakrotnie więcej. Przy czym europejska średnia wynosi 30 proc. (tyle jest też Niemców bez oszczędności, a powyżej średniej są m.in. Czesi – 33 proc. czy Słowacy – 36 proc.).
Jesteśmy też w europejskiej awangardzie patrząc na przyrost oszczędności w ostatnich 12 miesiącach. 41 proc. zadeklarowało, że wartość zaskórniaków jest wyższa niż rok wcześniej. Tu wyprzedzili nas tylko Brytyjczycy i Turcy.
eruje, że Polacy obawiają się przyszłości i robią zapasy, co potwierdzają też inne dane – komentuje socjolog z PAN prof. Henryk Domański. Jak dodaje, słyszymy w mediach, że zbliżają się problemy gospodarcze i chcemy odłożyć na czarną godzinę.



POWIĄZANE

Fakty o rosyjskich cłach eksportowych i ich wpływ na rynek zbóż Od kilku miesięc...

Posłowie Koalicji Obywatelskiej forsują pomysł stworzenia Giełdy Rolno Spożywcze...

Lato 2025 roku dla rolników to nie tylko trudne warunki pogodowe. Rekordowe plon...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę