aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Opakowania kontrolowane

22 marca 2004

Wielkości produkcji, czy zużycia opakowań spożywczych w Polsce to wielka niewiadoma. Wielu właścicieli zakładów nie chce ujawnić prawdziwych liczb, poza tym produkcja ta jest mocno rozdrobniona. Potentaci na tym rynku produkują po kilkadziesiąt milionów opakowań miesięcznie.

Do tej pory w Polsce opakowania produktów rolno-spożywczych musiały mieć świadectwa sanitarne PZH. Natomiast w Unii Europejskiej znana jest zasada odpowiedzialności producenta - informuje doc. Bohdan Czerniawski z Krajowej Izby Opakowań w Warszawie. Teraz producent będzie musiał zgromadzić odpowiednią dokumentację, świadczącą o tym,że towar, który wprowadza na rynek jest zgodny z polskim prawem. Główny Inspektor Sanitarny będzie to kontrolować.

Pod względem ilości zużycia opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce na pierwszym miejscu z długiej listy znalazły się m.in. pudełka z tworzyw sztucznych i laminatów. Prognozuje się systematyczny wzrost ich wykorzystania. Najbardziej popularne są pudełka z tworzyw sztucznych. W tym roku koszt ich produkcji szacowany jest na ponad miliard złotych.


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę