aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nielegalne bary i stołówki

15 lipca 2005
32 nielegalnie działające obiekty gastronomiczne - bary, stołówki, jedną lodziarnię i jedną ciastkarnię - wykryli w Małopolsce kontrolerzy Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej. 14 z nich zamknięto - poinformował rzecznik prasowy Inspekcji w Krakowie, Leszek Horwath.

W ciągu ostatniego miesiąca kontrole przeprowadzono w ok. 350 placówkach żywieniowych w Małopolsce. Jak się okazało, nie wszyscy właściciele mieli wymagane przepisami decyzje dotyczące produkcji lub obrotu żywnością. Nielegalnie działały 32 placówki, w tym: 13 barów i stołówek, 17 hurtowni, jedna lodziarnia i jedna ciastkarnia. Dziewięć z nich było w Zakopanem, po 6 w Krakowie i Oświęcimiu, po 3 w Proszowicach, Nowym Sączu i Limanowej.

14 zakładów ze względu na stan sanitarno-techniczny zagrażający zdrowiu i życiu konsumentów zamknięto. Właścicielom pozostałych obiektów nakazano usunięcie uchybień.

Kontrolerzy skierowali dwa wnioski o ukaranie do Sądów Grodzkich. Nałożyli też 19 mandatów na łączną kwotę blisko 5 tys. zł., a w jednym przypadku sprawę skierowano do prokuratury.

Ponadto w powiecie tatrzańskim na trasach turystycznych nakazano likwidację czterech punktów sprzedaży oscypków z grilla; ich właściciele mają zapłacić mandaty.

Kontrole obiektów gastronomicznych w Małopolsce będą prowadzone nadal. Według szacunków Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarno- Epidemiologicznej, na ok. 8 tys. placówek żywieniowych działających w całym regionie nawet 10% może funkcjonować nielegalnie.


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę