Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Nielegalne bary i stołówki

15 lipca 2005
32 nielegalnie działające obiekty gastronomiczne - bary, stołówki, jedną lodziarnię i jedną ciastkarnię - wykryli w Małopolsce kontrolerzy Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej. 14 z nich zamknięto - poinformował rzecznik prasowy Inspekcji w Krakowie, Leszek Horwath.

W ciągu ostatniego miesiąca kontrole przeprowadzono w ok. 350 placówkach żywieniowych w Małopolsce. Jak się okazało, nie wszyscy właściciele mieli wymagane przepisami decyzje dotyczące produkcji lub obrotu żywnością. Nielegalnie działały 32 placówki, w tym: 13 barów i stołówek, 17 hurtowni, jedna lodziarnia i jedna ciastkarnia. Dziewięć z nich było w Zakopanem, po 6 w Krakowie i Oświęcimiu, po 3 w Proszowicach, Nowym Sączu i Limanowej.

14 zakładów ze względu na stan sanitarno-techniczny zagrażający zdrowiu i życiu konsumentów zamknięto. Właścicielom pozostałych obiektów nakazano usunięcie uchybień.

Kontrolerzy skierowali dwa wnioski o ukaranie do Sądów Grodzkich. Nałożyli też 19 mandatów na łączną kwotę blisko 5 tys. zł., a w jednym przypadku sprawę skierowano do prokuratury.

Ponadto w powiecie tatrzańskim na trasach turystycznych nakazano likwidację czterech punktów sprzedaży oscypków z grilla; ich właściciele mają zapłacić mandaty.

Kontrole obiektów gastronomicznych w Małopolsce będą prowadzone nadal. Według szacunków Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarno- Epidemiologicznej, na ok. 8 tys. placówek żywieniowych działających w całym regionie nawet 10% może funkcjonować nielegalnie.


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzeli...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...

Ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Solskyi zapowiedział że drobni rolnicy otrz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę