biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Nagroda dla rektora SGGW

3 grudnia 2015
Prof. dr. hab. Alojzy Szymański, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie został laureatem tegorocznej edycji nagrody  im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego . Wręczenie nagrody nastąpi 26 lutego 2015 roku w sali obrad plenarnych Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Kapituła nagrody pod honorowym przewodnictwem ks. bp. Alojzego Orszulika doceniła konsekwentne kierowanie przez Laureata wspólnotą uczelnianą w duchu poszanowania tradycji  nakazującej troskę o rozwój wsi, poprzez wspieranie gospodarstw rodzinnych i budzenie miłości do polskiej ziemi. Wysoko oceniono wyznawaną przez Laureata zasadę, że wiedza, intelekt i postawa moralna winny być w SGGW najwyższymi wartościami.
- Kapituła uznała także szczególny wkład Laureata w rozwój i modernizację uczelni. SGGW zalicza się do grona nowoczesnych uniwersytetów przyrodniczych o międzynarodowym prestiżu, z tytułem najbardziej innowacyjnej i kreatywnej wyższej szkoły w Polsce – informuje Sławomir Siwek, przewodniczący Rady Fundacji „Solidarna Wieś”

Nagroda im. ks. bp Romana Andrzejewskiego, długoletniego Krajowego Duszpasterza Rolników, została przyznana za rok 2014 po raz jedenasty.  Ustanowiona przez Fundację „Solidarna Wieś”, której Patron Nagrody był współfundatorem,  honoruje osoby szczególnie zasłużone w pracy na rzecz środowisk wiejskich,  rozwoju kulturalnego i gospodarczego małych miast i wsi.




POWIĄZANE

Plan Bezpieczeństwa Gospodarstw Rolnych USA (Plan Bezpieczeństwa Gospodarstw Rol...

8 lipca 2025 r. odbyło się bardzo ważne wydarzenie przed budynkiem USDA w Waszyn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę