aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Na Walentynki wiosna w kwiatach.

5 stycznia 2016

W propozycjach florystów na tegoroczne Walentynki dominują kwiaty wiosenne. Hiacynty, anemony, narcyzy (żonkile), jaskry. W tegorocznej koncepcji promocji kwiatów Polskie Rynki Hurtowe proponują hasło promujące kwiaty „Kochaj kwiaty – kupuj kwiaty”

Tylko kwiaty potrafią oddać prawdziwe uczucia mówi Mariola Miklaszewska Międzynarodowy Sędzia Florystyczny, żadne lizakowe serca czy pluszowe miśki, tylko kwiaty mają swój wyraz – podkreśla florystyka.
Pomimo, że nadal mamy zimę, to Kamila Żmijewska z Kwiatowego Biura Holandia proponuje na Walentynki kompozycje z kwiatów wiosennych, jednobarwnych lub kilkukolorowych hiacyntów. Jest około 100 odmian tych kwiatów, zatem mamy w czym wybierać. Warto podkreślić dodaje K. Żmijewska, że cięte hiacynty długo utrzymują świeżość w wazonie, a także przepięknie pachną.
Hiacynty od lat kojarzone były z miłością. Hiacinthus to imię  księcia Sparty, ulubieńca Apolla. Z krwi śmiertelnie ranionego Hiacinthusa wyrósł piękny kwiat, któremu  grecki bóg piękna Apollo nadał imię zmarłego przyjaciela.
Hiacynty w doniczkach kosztują na Rynku Hurtowym w Broniszach po kilka złotych  za sztukę. Droższe są cyklameny po kilkanaście złotych za doniczkę. Ceny tulipanów w ofercie hurtowej (całe opakowanie) wahają się pomiędzy 2,50 do 2,80 za sztukę. Polecane przez M. Miklaszewską anemony sprzedawane są w ofercie hurtowej na Rynku w Broniszach w cenie od 1,00 zł do 1,60 zł za sztukę.
Ceny róż w zależności od długości wahają się w cenie od 2,0 zł do 4,20 zł za 80 centymetrowej wysokości odmianę Grand Amore. Oczywiście ceny dotyczą oferty hurtowej (10 – 20 kwiatów w opakowaniu).
Jednakże na Walentynki warto udać się do kwiaciarni i zamówić kompozycję przygotowana przez florystę – będzie nie tylko piękna, ale i trwała.


POWIĄZANE

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków...

Od dnia 15 lipca 2024 Lubuski Ośrodek Badań Regionalnych GUS rozpoczęło Badanie ...

W przestrzeni publicznej pojawia się wiele nieprawdziwych stwierdzeń i mitów na ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę