Biogaz_III Forum 2025

Mróz odpuścił, ale znów chwyci - na drogach ślisko

5 stycznia 2016
Mróz odpuścił, ale - jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - znów chwyci. Wtedy na drogach może być bardzo niebezpiecznie. Instytut ostrzega przed oblodzeniem w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i łódzkim (drugi stopień zagrożenia) oraz zachodniopomorskim, pomorskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim (pierwszy stopień zagrożenia).

Jeszcze we wtorek i środę Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia między dwoma niżami - znad Skandynawii i znad Zatoki Biskajskiej. Cieplejsza fala powietrza polarno-morskiego napływa z południowego zachodu. Efekt takiej sytuacji: ocieplenie w dzień i przymrozki w nocy.

Mróz nie będzie duży: temperatura maksymalna ma się wahać od -2 stopni do 1 stopnia Celsjusza, na południowym wschodzie i krańcach zachodnich oraz na Wybrzeżu od 1 stopnia do 3 stopni Celsjusza, a w rejonie Zatoki Gdańskiej 4 stopnie Celsjusza. To - w województwach objętych ostrzeżeniem - wystarczy, by rozmarznięty śnieg i mokra powierzchnia dróg zamarzły ponownie.

Meteorolodzy ostrzegają też przed opadami deszczu ze śniegiem, który może również zamarzać powodując gołoledź. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Na Pomorzu oraz na południu i wschodzie kraju wiatr może być okresami porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Białorusi, ale nadal w ciepłym polarno-morskim powietrzu. Dopiero pod koniec dnia zacznie napływać zimne, arktyczne powietrze. Oznacza to kolejne ochłodzenie.


POWIĄZANE

Waszyngton, D.C., 17 czerwca 2025 – Sekretarz Rolnictwa Brooke L. Rollins ogłosi...

System ETS2, który zacznie obowiązywać od 2027 roku, nałoży podatek na paliwa ko...

Bruksela, 17 czerwca 2025 r. Parlament Europejski zatwierdził przedłużenie umowy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę