europejskie forum rolników 2025

Mniej zwolnień grupowych

25 listopada 2004

Zgodnie z przepisami, firmy, które w najbliższym czasie chcą rozwiązać umowę o pracę z 20 i więcej osobami, muszą o tym powiadomić urząd pracy.

W październiku, w porównaniu z wrześniem wyraźnie zmalała liczba zakładów pracy, które zgłosiły taki zamiar. W trzech firmach pracę może stracić 180 osób z Warszawy. Jest to najmniejsza liczba zwolnień zgłoszona w tym roku. Może to oznaczać, że w ostatnim kwartale tego roku zaczyna stabilizować się sytuacja ekonomiczna większości firm działających na mazowieckim i warszawskim rynku pracy.

Przypomnijmy, że w tym roku zamiar zwolnień grupowych zgłosiło 178 firm z Mazowsza. Redukcje dotyczyły ponad 12 400 osób. Pocieszające jest, że nie wszystkie zakłady wykonały plan zwolnień.


POWIĄZANE

W weekend sklepy czeka prawdziwy szturm. Polacy ruszą na świąteczne zakupy. Głów...

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji, podaje za pośr...

Badanie odzieży i bielizny zakupionych na dwóch azjatyckich platformach wykazało...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę