Green_Gas_2026_900

Bezrobotni nie szukają pracy

5 stycznia 2016
W pośredniakach zarejestrowanych jest 2,3 mln bezrobotnych. Z analiz przeprowadzonych przez urzędy pracy wynika, że nawet 65 proc. z nich nie jest zainteresowanych podjęciem pracy, a zależy im wyłącznie na opiece medycznej - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, nasz system walki z bezrobociem jest nieracjonalny, gdyż wymusza wystawianie milionów niepotrzebnych dokumentów, wezwań do stawienia się w urzędzie czy skierowań na rozmowy kwalifikacyjne.

Taniej byłoby przyznać wszystkim po prostu automatycznie prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. Urzędy pracy zajęłyby się wtedy osobami, które faktycznie szukają pracy i potrzebują pomocy - proponuje Jeremi Mordasewicz, ekspert PKPP Lewiatan.



POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę