A_BIO_AGRO_950

Baca pójdzie siedzieć za sprzedanie oscypka

16 kwietnia 2011
Na karę 6 miesięcy więzienia - w zawieszeniu na 2 lata - skazał Sąd Rejonowy w Nowym Targu bacę Wojciecha Gromadę z Zębu za produkcję oscypka bez wymaganego certyfikatu - poinformowała Kronika TVP Kraków.
Zajmujący się od 30 lat wypasem owiec i produkowaniem serów z ich mleka góral tłumaczył, że wytwarzał je wyłącznie dla siebie i rodziny, a nie na handel. Kontrola z Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych z Krakowa ujawniła w jego bacówce zaledwie 11 oscypków.

Wymierzona oskarżonemu kara jest tak wysoka, ponieważ ma być ostrzeżeniem dla innych baców, którzy nie chcą się poddać europejskim regulacjom.



POWIĄZANE

Od kampanii dopłat w 2026 roku wchodzi w życie nowa definicja „aktywnego rolnika...

Rekomendacja zmiany strategii walki z ASF. Afrykański Pomór Świń pozostaje najpo...

W dobie zmian klimatycznych, urbanizacji i rosnącego zapotrzebowania na żywność,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę