aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

AGROunia włącza się w obronę szkoły w Dubience

1 września 2021
AGROunia włącza się w obronę szkoły w Dubience

31. sierpnia Michał Kołodziejczak, lider AGROunii wraz z Andrzejem Waszczukiem, koordynatorem AGROunii na Lubelszczyźnie oraz Piotrem Ikonowiczem, Społecznym Rzecznikiem Praw Obywatelskich pojawili się we wsi Dubienka na Lubelszczyźnie, gdzie lokalne władze (koalicja PiS i PSL) chcą zamknąć najstarsze mundurowe Liceum Ogólnokształcące we wsi Dubienka na Lubelszczyźnie. Z prośbą o pomoc do AGROunii zwrócili się rodzice dzieci, które uczą się lub chcą uczyć się w liceum.

Wieś Dubienka, to nie jest mała wioska. To tutaj skupiają się jak w soczewce problemy szeroko pojętej prowincji z całego kraju. To tu łamie się stereotyp, że o polską wieś się walczy - mówił podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Szkoła w Dubience ma zostać zamknięta bez żadnych skrupułów. Pojawiły się plotki, że na jej terenie powstać ma DPS.

Jednym z postulatów jest, by szkoła w Dubience przeszła pod nadzór Ministerstwa Obrony Narodowej. Michał Kołodziejczak podczas konferencji prasowej podkreślał, że zamykając szkołę, władza pokazuje, że na polskiej prowincji nie ma żadnej przyszłości.

Jak się zabiera wsi szkołę, to jakby się głowę obcinało. Szkoła to wiejska inteligencja, która niesie wieś do przodu - dodawał podczas konferencji Piotr Ikonowicz.

1. września zaczyna się nowy rok szkolny. Szkoła nie będzie miała dyrektora. Uczniowie, którzy mieli rozpocząć naukę w pierwszej klasie, tydzień temu otrzymali informacje, że ich klasa nie powstanie.

Nam się samorząd nie bardzo udał. Samorządy wybierają ciągle tych samych ludzi. Mają układy ze sobą, ale nie z mieszkańcami. Trzeba porozmawiać z radą powiatu. Nas się nie da przepędzić, jak nas wyganiają drzwiami, wracamy oknem - mówił Piotr Ikonowicz.

My jako rodzice jesteśmy zdesperowani. My teraz płaczemy. Dzieci zostały bez szkół. Nasze dzieci bardzo to przeżyły. Proszę zobaczyć, w jaki sposób nasze dzieci potraktowano. Na tydzień przed rozpoczęciem szkoły powiadomiono nas, że nie będzie otwarcia pierwszej klasy - mówiła nam jedna z matek.

Aktualnie nie mam szkoły. Tydzień przed rozpoczęciem, powiedzieli mi, że nie mam szkoły, odesłali moje dokumenty. Ta szkoła była spełnieniem moich marzeń - dodała młoda dziewczyna, która nie wie, co z jej przyszłością.

To jest zabieranie godności. Tu zabiera się godność. Jak się mają czuć Ci ludzie? To walka o szkołę. W całej Polsce o podobne sprawy walczymy. To jest walka o godność - mówił dziś Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Po konferencji prasowej mieszkańcy, rodzice oraz Michał Kołodziejczak, Andrzej Waszczuk, Piotr Ikonowicz udali się na sesje rady gminy Dubienka.

 

Biuro prasowe AGROunii


POWIĄZANE

W czasie wakacji sklepy mogą przerzucić na swoich klientów całość odmrożonego w ...

Ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa użytkowania gazowych przepływowych pod...

Alvise Pérez, lider nowej hiszpańskiej skrajnie prawicowej partii Se Acabó la Fi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę