W dniach 23-25.09 w Rukławkach na Mazurach odbyła się II edycja „Akademia Płynnego Żywienia”. Jest to projekt , który został stworzony z myślą o polskich hodowcach świń, mających na swoich fermach specjalistyczny system do płynnego zadawania paszy.
W tym sposobie żywienia świń wykorzystuje się surowce uboczne z produkcji artykułów pochodzenia mlecznego. Dlatego uczestnicy naszych warsztatów mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia mleczarni i naocznie przekonać się jak wygląda produkcja serów, mleka, serwatki. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Mrągowie za umożliwienie zwiedzenia obiektu i ciekawą prelekcję.
Hodowcy wysłuchali także wykładów holenderskiego specjalisty De Heus z zakresu płynnego żywienia i wieloletniego praktyka –w tej dziedzinie Henka Honderta. W czasie prezentacji była mowa o skarmianiu świń kiszonym ziarnem CCM, a także o odpadowych surowcach, produkowanych w przemyśle mleczarskim.
Ostatniego dnia warsztatów zaproszeni hodowcy mogli obejrzeć chlewnię, na której zainstalowana jest kuchnia do płynnego skarmiania tuczników i loch. Gospodarstwo w Rozogach, na Mazurach mogliśmy odwiedzić dzięki uprzejmości właściciela – Pana Marka Domina. Cieszymy się, że projekt „Akademii Płynnego Żywienia” spodobał się największym hodowcom trzody chlewnej. Do zobaczenia na kolejnych edycjach!