OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Rosja zwiększy import owoców

9 listopada 2004

W bieżącym roku Rosja zwiększy import owoców o 15,5% do wielkości 3,35 mln ton. Dla porównania w 2003 roku łączne zakupy tych produktów zamknęły się wynikiem 2,9 mln ton.

W bieżącym roku najważniejszą pozycją importową będą banany, których zakupy szacowane są na 885,0 tys. ton, o 15% więcej niż przed rokiem. W 2004 roku średnie spożycie tych owoców na 1 obywatela Rosji to 6 kg, dla porównania w pozostałych krajach wschodnioeuropejskich wielkość ta waha się pomiędzy 8 a 10 kg. 

Na drugim miejscu, pod względem zakupów znalazły się pomarańcze, których prawdopodobne zakupy w 2004 roku wyniosą 770,0 tys. ton, o 13% więcej niż w 2003 roku. Również więcej niż przed rokiem planuje się zaimportować jabłek - w 2003 roku Rosja zakupiła ich 580,0 tys. ton.


POWIĄZANE

Zawartość boru w glebach jest bardzo niska. Ponad 80% powierzchni gruntów ornych...

Na warszawskiej Woli (26 marzec 2025 roku) odbyła się konferencja prasowa podsum...

Agroprosperis rozwija bezpośredni import nawozów z Grupy Azoty Grupa Azoty podpi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę