MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Portret dealera Sano "Dobrosława"

24 stycznia 2002

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Sławie

Hodowcy bardzo sobie cenią współpracę z Sano, gdyż dzięki niej mogą liczyć przede wszystkim na wyższe dochody. Dlatego z roku na rok zwiększa się zarówno liczba rolników, którzy stosują premiksy Sano, jak również przybywa dealerów Sano, którzy także sprzedają coraz więcej. Jednym z nich jest GS Samopomoc Chłopska, „Dobrosława" w Sławie, która już od kilku będąc autoryzowanym dealerem Sano rozprowadza z dużym powodzeniem produkty Sano.

Prezes GS SCh „Dobrosława" Ryszard Wojewódzki podkreśla, że tak dobry rozwój Spółdzielnia zawdzięcza także nietypowym przedsięwzięciom jak np. budowa masarni, czy tez rozszerzenie oferty o wyroby z mięsa drobiowego. Spółdzielnia znana jest z dobrze prosperującego zakładu mięsnego, piekarni i restauracji oraz zajmuje się szeroką działalnością handlową oferując praktycznie wszystkie środki potrzebne do produkcji rolnej. Handel detaliczny to sieć 17 własnych sklepów oraz współpraca z ponad 400 odbiorcami. 

We własnych zakładach mięsnych ubijanych jest ponad 300 sztuk dziennie, ale już w przyszłym roku po rozbudowie i modernizacji będzie można ubijać ponad 900 sztuk zgodnie z najwyższymi normami unijnymi i wymaganiami HACAP. GS „Dobrostawa" słynie z doskonałych wyrobów, których produkuje obecnie ponad 20 ton dziennie, a będzie ponad 60 ton. Dyrektor Zakładu Mięsnego Waldemar Starosta jest dumny, że może pracować w tak nowoczesnym zakładzie, który zresztą sam współtworzy.
Najwyższa jakość wyrobów została potwierdzona też wieloma nagrodami wyróżnieniami m.in. złoty medal „Polagra", znak jakości „Q", „Kapelusze Merkurego", a prezes Ryszard Wojewódzki został nominowany do tytułu „Agrobiznesmena Roku".

Spółdzielnia prowadzi skup żywca oferując cenę bazową za klasę R, przy czym za tucznika w klasie E, czyli powyżej 55% i za klasę U, powyżej 50% mięsności, dostawca otrzymuje dodatkową premię. Ten prosty sposób premiowania bardzo dobrze sprawdza się w praktyce, gdyż znacznie wzrosło zainteresowanie wyższą mięsnością świń, dzięki czemu rolnicy mogą uzyskać też wyższe dochody. Duża w tym też zasługa przedstawiciela Sano Pawła Bortackiego, który na bieżąco współpracuje z członkami spółdzielni. Wielu z nich, jak np. Piotr Szata, Michał i Mateusz Talacha, Ignacy Cichoński, Władysław Malcher, Adam Puszkarz, Andrzej Grys i Jan Boczek może roczną produkcję tuczników liczyć w tysiącach sztuk. Jednak zakup od własnych członków nie jest wystarczający, dlatego GS SCh „Dobrosława" zainteresowana jest otwarta na współpracę z nowymi, większymi producentami żywca, którym oferuje bardzo korzystne warunki współpracy.
(rk)


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 14 sierpnia 2024 ...

W najnowszym raporcie ESG można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące m.in. d...

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę