aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

GUS: wzrosły ceny większości produktów na rynku rolnym

Na rynku rolnym w październiku, w porównaniu z wrześniem 2015 r., wzrosły ceny większości produktów w skupie i na targowiskach.

20 listopada 2015

Copa i Cogeca o krytycznej sytuacji na unijnym rynku rolnym

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodzących presję na rynku wieprzowiny i mleka i uproszczenia WPR, przewodniczący Copa i Cogeca informują unijnych ministrów rolnictwa.

18 listopada 2015

Rekordowy eksport płynnego mleka i śmietany z Polski

W I połowie 2015 roku odnotowano wzrost wolumenu i zwyżkę wartości wywozu płynnego mleka i śmietany z Polski. Odpowiednio +49% do 242,1 tys. ton oraz +5% do rekordowego półrocznego poziomu 134,6 mln EUR.

17 listopada 2015

FAO: w październiku żywność podrożała, ale nadal jest tańsza niż przed rokiem

O 3,9 proc wzrósł w październiku w stosunku do września 2015 r. Indeks światowych cen żywności FAO i wyniósł 162 pkt. Najbardziej podrożały cukier i produkty mleczne. W porównaniu z październikiem 2014 r. roku ceny żywności były o 16 proc. niższe.

10 listopada 2015

Eksperci ARR: ceny zbóż do marca będą na poziomie ubiegłego roku

Cena pszenicy i żyta do marca 2016 r. będzie zbliżona do ubiegłorocznej, od marca ziarno może podrożeć - prognozują eksperci Agencji Rynku Rolnego w oparciu o przewidywaną sytuację podażowo-popytową na polskim rynku.

22 października 2015

Tegoroczna susza nie zaszkodziła produkcji mleka

Mimo letniej suszy mleczarnie tego roku nie narzekały na brak surowca. Rekordowy skup mleka zaowocuje wzrostem produkcji jego wyrobów - oceniają analitycy Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

20 października 2015

Koniec spadków cen przetworów mlecznych w UE?

Według najnowszych danych Komisji Europejskiej średnie ważone ceny odtłuszczonego i pełnotłustego mleka w proszku (OMP i PMP), masła i serów zwyżkowały w ubiegłym tygodniu.

14 października 2015

ARR prognozuje lekki wzrost cen skupu mleka

Według ekspertów Agencji Rynku Rolnego średnia cena skupu mleka w grudniu ma wynieść 1,12-1,16 zł za litr. W sierpniu mleczarnie płaciły średnio 1,08 zł za litr. Produkcja mleka w końcu roku ma być o 2,5 proc. wyższa niż rok wcześniej.

9 października 2015

Złe wieści dla smakoszy mleka

Osoby lubiące pić mleko muszą się liczyć z tym, że w końcówce tego roku zapłacą za nie więcej - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

8 października 2015

Dynamiczne spadki światowych cen żywności

W ubiegłym miesiącu indeks cen żywności FAO osiągnął wartość 155,7 punktu i znajdywał się na najniższym poziomie od kwietnia 2009 roku.

25 września 2015
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę