W środę Sejm przyjął informację rządu w sprawie wyników szczytu UE w Kopenhadze (12 – 13 grudnia 2002), na którym Polska zakończyła negocjacje z Piętnastką.
Stało się tak gdyż Sejm odrzucił wniosek o odrzucenie informacji rządu, który zgłosił Antoni Macierewicz (KN). Za wnioskiem głosowało 124 posłów, przeciw było 272, a trzech wstrzymało się od głosu.
Informację o wynikach kopenhaskiego szczytu przedstawili Sejmowi premier Leszek Miller i minister ds. europejskich Danuta Huebner na ostatnim posiedzeniu w ubiegłym roku. Polska delegacja wynegocjowała w Kopenhadze, by w pierwszych trzech latach członkostwa Polska otrzymała na wsparcie krajowego budżetu w sumie około 1,5 mld euro, przy czym 1 mld z tej sumy – przeznaczony na rekompensatę budżetową w latach 2005 – 2006 – pochodzić ma z przesunięcia środków na fundusze strukturalne. Dopłaty dla rolników nowych państw członkowskich będą mogły wynieść w trzech pierwszych latach członkostwa maksymalnie 55, 60 i 65% dopłat unijnych, przy czym z unijnego budżetu pochodzić będzie odpowiednio 25, 30 i 35% w trzech kolejnych latach. Pozostała część dopłat pochodzić będzie z środków na rozwój wsi oraz dofinansowaniu z krajowego budżetu.
Polska uzyskała także zwiększenie kwoty hurtowej sprzedaży mleka do 8,5 mln ton z proponowanych przez UE 7 mln ton oraz zgodę na utrzymanie do końca 2007 roku obniżonej 7% stawki VAT na nowe mieszkania i usługi budowlane. Otrzymamy także 280 mln euro na inwestycje związane z ochroną wschodniej granicy Polski, która w przyszłości stanie się zewnętrzną granicą UE.