Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Od 9 września wnioski na ,,Zwiększanie wartości dodanej...''

3 grudnia 2015
Od 9 września wnioski o wsparcie na "Zwiększanie wartości dodanej..." mogą składać indywidualni przedsiębiorcy
12 sierpnia 2010 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy z działania "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej" finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. W pierwszej kolejności, czyli od 12 sierpnia do 8 września br. wnioski o wsparcie z tego działania mogły składać jedynie grupy producentów rolnych, wstępnie uznane grupy, uznane organizacje producentów owoców i warzyw oraz utworzone przez te podmioty spółki osobowe, spółki kapitałowe oraz spółdzielnie zgodnie z zapisami w odpowiednim rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Złożenie wniosku o pomoc w tym okresie przez inny podmiot powodowało automatyczne odrzucenie takiego dokumentu. Pozostali, indywidualni przetwórcy mogą składać wnioski o wsparcie od 9 września br.

Pomoc z działania "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej" skierowana jest do "mikroprzedsiębiorstw", małych i średnich firm, a także takich podmiotów, które zatrudniają mniej niż 750 pracowników lub osiągają dochód nieprzekraczający 200 milinów euro rocznie.

Kwota dofinansowania udzielanego przez ARiMR zawiera się w granicach od 100 tysięcy złotych nawet do 20 milionów złotych. Z tym że wsparcie wypłacane przez Agencję może pokryć od 25% do 50% poniesionych przez przedsiębiorcę tzw. kosztów kwalifikowanych.

Na najwyższe, 50% dofinansowanie mogą liczyć właściciele mikroprzedsiębiorstw, oraz małych i średnich firm, zajmujący się przetwórstwem roślin na cele energetyczne albo nabywający co najmniej 25% produktów rolnych na podstawie umów zawartych z grupami producentów rolnych, wstępnie uznanymi lub uznanymi grupami producentów owoców i warzyw oraz grupy producentów rolnych, uznane grupy czy uznane organizacje producentów owoców i warzyw. Dofinansowanie w wysokości 40% mogą otrzymać mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy zajmują się działalnością inną niż wyżej opisana. Natomiast zwrot 25% poniesionych kosztów inwestycyjnych otrzymają przedsiębiorstwa zatrudniające do 750 pracowników lub takie w których roczny obrót nie przekracza 200 milionów euro.

Agencja wypłaca dofinansowanie po zrealizowaniu przez przedsiębiorcę zaplanowanej inwestycji.


POWIĄZANE

Rolnictwo 4.0 – nie ma konieczności dwukierunkowej wymiany danych w robotach! Za...

Rada Europy uzgadnia pakiet "VAT w erze cyfrowej" Rada osiągnęła dziś porozumien...

Fundusz odbudowy i zwiększania odporności Rada Europy zatwierdza zmienione plany...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę