Ptak_Waw_CTR_2024
Green Gas Poland

GUS odnotował poprawę klimatu w przemyśle

23 sierpnia 2004

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w sierpniu ukształtował się na poziomie plus 20, wobec plus 18 w lipcu - podał w piątek Główny urząd Statystyczny.

Poprawę koniunktury sygnalizowało 31 proc. badanych przedsiębiorstw, jej pogorszenie 11 proc., podczas gdy w lipcu odpowiednio 31 proc. i 13 proc.

Odnotowany wzrost bieżącego portfela zamówień jest nieco wolniejszy niż w lipcu. Jest to wynikiem dużo wolniejszego wzrostu krajowego portfela zamówień. Zagraniczny portfel zamówień zwiększa się na większą skalę niż w lipcu –  napisał GUS w komentarzu. GUS podaje, że wzrost bieżącej produkcji jest wolniejszy niż przed miesiącem.

Prognozy portfela zamówień i produkcji są natomiast bardziej optymistyczne niż w lipcu. Zapasy wyrobów gotowych nieznacznie przekraczają poziom uznawany za wystarczający –  napisał GUS. Badane przedsiębiorstwa nie odczuwają trudności w bieżącym regulowaniu zobowiązań finansowych, przy zmniejszających się opóźnieniach w ściąganiu należności od kontrahentów.

Oczekuje się, że w najbliższych miesiącach sytuacja finansowa przedsiębiorstw może się poprawiać, w stopniu zbliżonym do prognoz sprzed miesiąca –  napisał GUS. Z badań wynika, że przewidywane redukcje zatrudnienia mogą być nieznacznie większe od prognozowanych w lipcu. Ceny produkowanych wyrobów w najbliższych trzech miesiącach mogą nadal rosnąć, chociaż w stopniu mniejszym niż przewidywały prognozy przed miesiącem.


POWIĄZANE

W polskim prawie cywilnym brak jest definicji siły wyższej. Jednak w doktrynie i...

Ministerstwo Finansów planuje sięgnąć do kieszeni palaczy. WEI (Warsaw Enterpris...

                                                                    Kanadyjska A...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę