aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Informowanie o wynagrodzeniu w ogłoszeniu dotyczącym pracy usprawni rekrutację

11 lutego 2016
Informowanie o wynagrodzeniu w ogłoszeniu dotyczącym pracy usprawni rekrutację

Konkretne informowanie kandydatów o zarobkach na etapie ogłoszenia rekrutacyjnego nie jest w Polsce powszechną praktyką. Zwykle pisze się tylko o „dobrej pensji” czy „fajnej płacy”. Tymczasem zwlekanie z podaniem wynagrodzenia powoduje często stratę czasu zarówno pracodawcy, jak i kandydata. A przecież otwarta i rzeczowa komunikacja pozwala na znalezienie odpowiednich pracowników.

Kandydat powinien możliwie szybko otrzymać informację o wynagrodzeniu oraz podstawowych warunkach współpracy. Firmie ułatwia to znalezienie właściwych pracowników, a kandydatom – pracy, jakiej oczekują. „Nie sądzę, aby brak informacji o wynagrodzeniu w ogłoszeniach o pracy wynikał z obaw polskich firm. Moim zdaniem jest to kwestia przyzwyczajenia. Zamieszczanie informacji o pensji w ogłoszeniach nie jest jednak powszechną praktyką także w krajach Europy Zachodniej, chociaż zdecydowanie częstszą niż u nas” – mówi serwisowi infoWire.pl Jarosław Kiełpinski, kierownik Działu Rozwoju Kadr w firmie Deichmann Obuwie.

Możliwie wczesne informowanie kandydata o warunkach pracy i zarobkach to również oszczędność czasu dla obu stron. „W naszej firmie proces rekrutacji rozpoczynamy od zamieszczenia ogłoszenia w internecie. W pierwszym etapie pytamy o predyspozycje i oczekiwania płacowe. Jeżeli podana kwota mieści się w naszych możliwościach finansowych, w odpowiedzi kandydat otrzymuje konkretną ofertę zarobków. Dzięki temu potencjalny pracownik ma szansę się zastanowić, czy takie warunki mu odpowiadają, jeszcze przed zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną” – podkreśla ekspert.

Rynek pracy będzie wywierał wpływ na sposób prowadzenia procesów rekrutacyjnych przez pracodawców. W konsekwencji komunikacja z kandydatami stanie się bardziej rzeczowa i jaśniejsza. Polskie firmy już odczuwają trudności ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Dlatego jeśli przedsiębiorca ma dobrze płatną ofertę pracy, powinien od razu informować o proponowanym wynagrodzeniu.

infowire.pl


POWIĄZANE

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa spółka z o.o. z siedzibą w Zamościu, w pierwszy...

Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, w 2024 roku brazylijscy ekspo...

W czwartek Parlament Europejski udzielił absolutorium Komisji, wszystkim agencjo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę