Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” wkroczyła w etap centralny

28 kwietnia 2020
X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” wkroczyła w etap centralny

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Tegoroczna edycja poświęcona była sposobom zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, a współorganizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik powołała Centralną Komisję Konkursową, złożoną z przedstawicieli KRUS – głównego organizatora oraz współorganizatorów tego przedsięwzięcia.

Ocenianych jest 96 prac laureatów etapów wojewódzkich Konkursu.

Ogółem do Konkursu zgłoszono 57 569 prac z 4 118 szkół podstawowych, tj. o niemal 8 000 prac więcej, niż w ubiegłym roku. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Kasy po zakończeniu prac Komisji. Decyzja w sprawie organizacji uroczystego podsumowania Konkursu zostanie podjęta w późniejszym czasie.”

 

KRUS


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Wielu z nas zastanawia się nad tym, co mogą zrobić w swoim wolnym czasie, by móc...

Współczesny, dynamiczny świat z jednej strony ma wiele zalet, bo z roku na rok k...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę