Celem kredytu jest zmniejszenie, w ciągu pięciu lat, masy plastiku pochodzącej z opakowań oraz ponowne wykorzystywanie materiału opakowaniowego. Firma eksperymentuje z alternatywnymi materiałami i formami produkcji o mniejszym wpływie na środowisko. Kredyt ma warunki promujące konkretne osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.
– Zmiany klimatu, które dotykają naszą planetę, będą kluczowymi czynnikami przeprojektowującymi produkcję i przetwórstwo żywności – powiedział Gianpiero Calzolari, Prezes Granarolo.
Wiele przyszłych działań Granarolo jest w stanie przygotowania i wiąże się z dużymi inwestycjami. Najważniejsze to: dobrostan zwierząt, odejście od stosowania niektórych tworzyw sztucznych i ograniczenie odpadów. Kredyt z BNP Paribas ma posłużyć przeprojektowaniu operacji związanych z opakowaniami: zmniejszeniu masy pierwotnych i wtórnych opakowań z mleka i produktów mlecznych oraz zastąpienie pierwotnych tworzyw sztucznych tworzywami pochodzącymi z recyklingu.
W marcu 2018 r. ubiegłego roku Grupa wprowadziła na rynek pierwszą butelkę mleka we Włoszech w 20% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, w zaledwie 6 miesięcy osiągnięto poziom 25%, a do końca 2021 r. ma to być 50% dla wszystkich butelek. Od początku 2019 r. odzyskiwuje się plastikowe butelki przeznaczone wcześniej do zakładów przetwarzania odpadów lub spalania. Trwają eksperymenty na materiałach alternatywnych.
Forum Mleczarskie