aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

USA ułatwia wprowadzanie na rynek żywności pochodzącej z roślin GMO

22 lutego 2024
USA ułatwia wprowadzanie na rynek żywności pochodzącej z roślin GMO

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków FDA publikuje wytyczne dotyczące dobrowolnego angażowania się przed wprowadzeniem na rynek żywności pochodzącej z roślin wyprodukowanej przy użyciu edycji genomu

Aby wesprzeć innowacje i zapewnić konsumentom większy wybór żywności, amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała dziś wytyczne dla przemysłu, w których opisano, w jaki sposób firmy mogą dobrowolnie nawiązać współpracę z FDA przed wprowadzeniem na rynek żywności pochodzącej z roślin o zmienionym genomie.

Wytyczne potwierdzają, że podejście oparte na ryzyku, jakie FDA przyjęła w odniesieniu do żywności pochodzącej z nowych odmian roślin, ma również zastosowanie do żywności pochodzącej z roślin, których genom podlega edycji. Ponadto w niniejszych wytycznych opisano dwa procesy, za pomocą których mogą oni dobrowolnie informować FDA o krokach podjętych w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności pochodzącej z odmian roślin, których genom został zmieniony: dobrowolne konsultacje przed wprowadzeniem na rynek i dobrowolne spotkania przed wprowadzeniem na rynek. Procesy te mogą ułatwić wprowadzanie na rynek żywności pochodzącej z roślin, w których dokonano edycji genomu, przy jednoczesnym zachowaniu zabezpieczeń FDA.

oprac, e-red ppr.pl


POWIĄZANE

Jak było do przewidzenia, tuż po wyborach samorządowych, burmistrzowie, wójtowie...

Decyzja o wyborze odpowiedniej karmy jest kluczowa dla zdrowia psa i jego samopo...

W dzisiejszych czasach rolnictwo to nie tylko ciężka praca, ale także biznes, kt...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę