W Poznaniu 7 kwietnia odbędzie się pierwsze z dziesięciu spotkań Polskiego Kongresu Rolnictwa - Zdrowa Żywność 2014. Kongres w tym roku odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Ideą Kongresu jest stworzenie platformy do dyskusji i wymiany poglądów na temat branży rolno-spożywczej – jej szans, zagrożeń i możliwości rozwoju. Kongres będzie także promował polską żywność – o wysokiej jakości i wyjątkowych walorach smakowych. W 10 spotkaniach na terenie całego kraju udział wezmą przedstawiciele instytucji rządowych, samorządowych, naukowych, związków i organizacji branżowych, firm z sektora rolno-spożywczego, inwestorzy i potencjalni partnerzy, a także niezależni eksperci krajowi i unijni oraz media.
W programie pierwszego spotkania przewidziano debatę ministra Kalemby z przedstawicielami Sejmu i firm sektora spożywczego na temat perspektyw rozwoju rolnictwa i branży spożywczej jako znaczącej gałęzi polskiej gospodarki.
Każdy uczestnik Kongresu będzie mógł wziąć udział w panelach dyskusyjnych poświęconych między innymi różnym sektorom branży rolno-spożywczej, mechanizacji wsi oraz rolnictwu ekologicznemu.
Z Kongresem połączone będą obchody 10-lecia funkcjonowania Agencji Rynku Rolnego jako agencji płatniczej. W związku z tym odbędzie się debata na temat roli Agencji jako instytucji odpowiadającej między innymi za promocję polskich produktów żywnościowych w kraju i poza jego granicami w ramach WPR.
Organizatorem Polskiego Kongresu Rolnictwa - Zdrowa Żywność 2014 jest Green Point oraz Fundacja Zrównoważonego Rozwoju Gospodarki Rolnej i Ochrony Środowiska. Partnerem Strategicznym jest Fundacja Polski Kongres Gospodarczy, Pracodawcy RP oraz Fundacja Wspólnego Rozwoju.
Kongres ma na celu przedstawienie najnowszych prognoz i informacji gospodarczych dotyczących sektora rolno-spożywczego. Celem spotkań jest również integracja środowiska – ekspertów z organizacji branżowych, instytucji rządowych i samorządowych oraz producentów żywności, rolników i mediów.
Kongres jest wydarzeniem cyklicznym - składa się z dziesięciu konferencji organizowanych w największych miastach w Polsce, głównie stolicach regionów.
9463965
1