Jak poinformowała PAP Life rzecznik Politechniki Łódzkiej Ewa Chojnacka, pierwszy dzień Festiwalu poświęcony będzie na wykłady i warsztaty związane z piwną tematyką, które poprowadzą sędziowie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, przedstawiciele browarów oraz blogerzy piwni. Będą też spotkania poświęcone sztuce warzenia złotego trunku w domowym zaciszu oraz zgodnej z kanonami degustacji piwa, a także wykład o zdobywającym w Polsce coraz większą popularność cydrze.
Organizatorzy przewidują, że szczególnym zainteresowaniem cieszyć się będą warsztaty "Wizualizacja smaku i zapachu podstawowych stylów piwnych", które zakończą pierwszy dzień festiwalu.
We wtorek zaplanowano piknik pod hasłem "Kultura degustacji produktów fermentacji", który będzie okazją do spróbowania produktów polskich i zagranicznych browarów, ale także zdobycia wiedzy o danej marce piwa i historii browarów. Piknik uświetni pokaz warzenia piwa przygotowany przedstawicieli łódzkiego browaru "AntyBrowar".
Jak co roku Festiwalowi towarzyszy akcja "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu". Dla odważnych przewidziano możliwość przymierzenia specjalnych alkogoogli i sprawdzenia, jak wypity alkohol wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów.