Mimo niesprzyjającej aury Dzień Otwartych Drzwi w rejowieckim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego był wyjątkowo udany. Dopisali wystawcy i zwiedzający, piknik trwał aż do wieczora
Niedzielna impreza pod hasłem "Z doradztwem dziś i jutro” była okazją nie tylko do promocji działalności Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i instytucji pracujących w otoczeniu rolnictwa, ale także do wspólnej zabawy i robienia zakupów. W parku wokół siedziby ośrodka swoje stoiska rozstawiły firmy produkcyjne i handlowe oferujące środki do produkcji rolnej. Ich przedstawiciele reklamowali wyroby i na miejscu udzielali rolnikom fachowych porad. W tym roku, oprócz wystawców w Lubelszczyzny, zaprezentowały się firmy m.in. z Wągrowca, Poznania, Wrocławia, Siedlec, Grodziska Mazowieckiego, Warszawy, Ciechanowa, a także z Ukrainy. Można było obejrzeć najnowsze ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze, sprzęt do pielęgnacji działek i ogrodów.
Organizatorzy przygotowali również wystawę drobnego inwentarza. Największe zainteresowanie wzbudzały strusie, osły, świniodziki i pawie. Oblegane były także stoiska z kwiatami doniczkowymi i balkonowymi, krzewami oraz stragany twórców ludowych pełne rzeźb, kolorowych obrazków, wiklinowych koszyczków. Atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, były konne przejażdżki.
Podczas Dni Otwartych Drzwi, tak jak co roku, ogłoszono wyniki regionalnego konkursu "Agroliga”. W kategorii firm zwyciężyła spółka "Triticarr” w Krupcu, która skupuje i przechowuje zboże oraz zajmuje się skupem i eksportem ziół i sprzedażą środków do produkcji rolnej. Nagrodzono także Zakład Wyrobów Cukierniczych i Wafli Marka Olszewskiego w Buśnie i piekarnię Adama Wojcieszuka w Urszulinie. W kategorii gospodarstw pierwsze miejsce zajęło gospodarstwo agroturystyczne Krystyny i Sławomira Skowronków w Jamnikach (gm. Uruszlin), drugie miejsce gospodarstwo sadownicze Antoniego Piśkiewicza w Ignasinie (gm. Fajsławice), trzecie miejsce gospodarstwo specjalistyczne Artura Niedźwieckiego w Czułczycach (gm. Sawin).
Kapituła Ligi Producentów Mleka wyróżniła natomiast sześć gospodarstw. Nagrody otrzymali: Witold Rudnik z Jaślikowa (gm. Krasnystaw), Tadeusz Dziwisz z Łopiennika Podleśnego (gm. Łopiennik Górny), Andrzej Zielonka z Wirkowic ( gm. Izbica), Marcin Wilgos z Klesztowa (gm. Żmudź), Robert Manaj z Horodyszcza (gm. Chełm) i A. Niedźwiecki z Czułczyc (gm. Sawin).