Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) poinformował, że Sekretarz Rolnictwa USA Brooke Rollins odwiedzi sześć rynków międzynarodowych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy swojej kadencji, aby rozszerzyć rynki i zwiększyć amerykański eksport rolny.
W czasie, gdy deficyt w handlu rolnym wynosi prawie 50 miliardów dolarów po niewielkich lub żadnych działaniach poprzedniej administracji na rynku międzynarodowym, Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) pracuje nad dywersyfikacją rynków globalnych, wzmocnieniem istniejących rynków i pociągnięciem obecnych partnerów handlowych do odpowiedzialności za ich część umowy.
„Prezydent Trump wspiera naszych rolników i hodowców” — powiedział Sekretarz Rollins. „USDA nadal angażuje się w rozszerzanie dostępu do rynków na całym świecie. Jadę za granicę, aby sprzedawać plony amerykańskiego rolnictwa i zapewnić dobrobyt naszym ciężko pracującym producentom rolnym. Wszystko jest na stole, aby zdobyć więcej rynków dla naszych produktów”.
Informacje ogólne:
W tym roku Sekretarz Rollins odwiedzi Wietnam, Japonię, Indie, Peru, Brazylię i Wielką Brytanię. Inne misje handlowe USDA obejmują Hongkong, Republikę Dominikany, Tajwan, Wybrzeże Kości Słoniowej i Meksyk.
Indie: Stany Zjednoczone są szóstym co do wielkości dostawcą produktów rolnych do Indii. Stany Zjednoczone mają 1,3 miliarda dolarów deficytu handlowego z Indiami.
Brazylia: Stany Zjednoczone mają 7 miliardów dolarów deficytu handlowego z Brazylią.
Wielka Brytania: Wielka Brytania jest czternastym co do wielkości rynkiem eksportu produktów rolnych Stanów Zjednoczonych. Producenci z USA muszą stawić czoła nieproporcjonalnie wysokim taryfom i małym wolumenom kontyngentów taryfowych podczas eksportu do Wielkiej Brytanii.
Japonia: Japonia jest jednym z pięciu największych rynków zbytu dla wielu kluczowych towarów amerykańskich, w tym kukurydzy, wołowiny, wieprzowiny, pszenicy, ryżu i soi. Stany Zjednoczone muszą jednak stawić czoła konkurencji ze strony innych krajów na wielu z tych rynków.
Wietnam: Wietnam jest dziesiątym co do wielkości rynkiem eksportu produktów rolnych Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone nie mają umowy handlowej z Wietnamem, podczas gdy główni konkurenci, tacy jak Chiny, mają.
Peru: Peru jest trzecim co do wielkości rynkiem zbytu produktów rolnych Stanów Zjednoczonych w Ameryce Południowej, a Stany Zjednoczone pozostają drugim co do wielkości dostawcą produktów rolnych do Peru. Główne perspektywy dla amerykańskiego eksportu produktów rolnych do Peru obejmują etanol, produkty mleczne, mięso, orzechy drzewne i rośliny strączkowe.
oprac, e-red, ppr.pl