aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

SEJM X KADENCJI czyli SEJM "X"- na żywo

22 listopada 2023
SEJM X KADENCJI czyli SEJM "X"- na żywo

Sejm zrobił się medialny. Bije rekordy popularności w mediach społecznościowych. Przez pierwszy tydzień jego posiedzeń posłowie prześcigali się w swoich wystąpieniach w coraz to śmielszym nazewnictwie i oryginalnych określeniach przede wszystkim dotyczących oponentów politycznych.

Zasługę tej popularności w dużej mierze przypisuje się samemu Szymonowi Hołowni, nowemu Marszałkowi Sejmu X kadencji RP, który swoją popularność zdobył najpierw w telewizji śniadaniowej, czytając przegląd porannej prasy a później dołożył do tego współprowadzenie programu „Mam talent”. W pierwszym dniu obrady oglądało na kanale YOU TUBE blisko milion internautów.

W całej tej popularności smutny jest fakt że polski parlament staje się podobny do mediów społecznościowych, jest obecnie swoistym teatrem XXI wieku. Pomimo wielu zapewnień, zabrakło w zeszłym tygodniu merytorycznej dyskusji, a zagadnienia rolne nie ujrzały światła dziennego.

Przed wyborami wszystkie partie polityczne deklarowały tkzw nowe otwarcie i zapewniały, że ten Sejm będzie naprawdę demokratyczny i większość matematyczna uszanuje prawa do głosu mniejszości.

Na deklaracjach jednak się skończyło już przy wyborze wicemarszałków, bo mówiąca o sobie demokratyczna większość odrzuciła w sejmie i senacie kandydatów PiS pozbawiając tym samych największy klub parlamentarny Sejmu X kadencji prawa do samostanowienia o sobie.
Tak więc demokracja tak, ale tylko taka która nam się podoba, nasza demokracja odwetowa. „ Cytując jedno z najsłynniejszych zdań z kultowego filmu pt.” Sami swoi”- „sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie” aktualne jest i będzie zawsze, a spór Pawlaka z Kargulem staje się odwiecznym tematem wiodącym nie tylko naszej polskiej, ale i ogólnoświatowej sceny politycznej współczesnego świata, która stała się medialnym przedsięwzięciem, swoistym show na skalę niespotykaną w przeszłości.

Sejm X Kadencji przypomina więc bardziej platformę "X” gdzie aktorzy tego teatru walczą w swoich przedstawieniach o popularność a internauci mogą poszczególne wystąpienia komentować one line. Tylko jest jedna rzecz na którą parlamentarzyści powinni zwrócić uwagę. Życie medialne a internetowe w szczególności poszczególnych wydarzeń jest bardzo krótkie, ale pamiętliwe. Co raz pojawi się w przestrzeni internetowej, już nigdy nie da się z niej wymazać, wyciąć czy usunąć.

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę