Adama_Spyrale_1-31.05.21

PSL-UED: kolejne zmiany PiS w sądownictwie powodują, że działa ono jeszcze gorzej

19 lipca 2018
PSL-UED: kolejne zmiany PiS w sądownictwie powodują, że działa ono jeszcze gorzej

Z każdą ustawą Prawa i Sprawiedliwości, która ma poprawić wymiar sprawiedliwości, działa on coraz gorzej, wolniej i słabiej; kolejne zmiany wynikają ze strachu i paniki PiS, że przejęcie sądów się nie uda - ocenił w czwartek w Sejmie Krzysztof Paszyk (PSL-UED).

W Sejmie w czwartek odbywa się pierwsze czytanie projektu PiS w sprawie m.in. zmian w procedurze wyboru I prezesa Sądu Najwyższego. Projekt dotyczy również m.in. zmian w ustroju sądów oraz przepisów o Krajowej Radzie Sądownictwa i prokuraturze.

Paszyk mówił podczas sejmowej debaty, że to już kolejne zmiany w ustawach, dotyczących wymiaru sprawiedliwości w tej kadencji. "Piąta nowelizacja ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, piąta nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, trzecia nowelizacja ustawy o KRS, druga nowelizacja ustawy Prawo o prokuraturze, druga nowelizacja ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury" - wymieniał.

Według niego, wprowadzone przepisy nie usprawniły funkcjonowania sądownictwa. "Mało tego, dzisiaj większość Polaków was (PiS) przejrzało, że chodzi tylko o skok na sądy" - oświadczył. Ocenił, że PiS "oszukuje" Polaków - mówiąc, że chce naprawić wymiar sprawiedliwości.

"Z każdą nową ustawą, która ma poprawiać wymiar sprawiedliwości, on działa coraz gorzej, wolniej i słabiej (...) To już nie jest chęć podporządkowania tych sądów, ale coś jeszcze więcej; strach i panika, że przejęcie sądownictwa może się nie udać" - podkreślił Paszyk.

Poinformował też, że PSL-UED złożył wniosek o odrzucenie proponowanych zmian w pierwszym czytaniu.

 

Maciej Zubel (PAP)


POWIĄZANE

Pandemia COVID-19 zmieniła funkcjonowanie gospodarki, w tym także rolnictwa. Uwi...

29 kwietnia 2021 r. odbyło się VII posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Komisji Między...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że na podstawie art. 59 ust...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę