Podczas targów POLAGRA w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie znaków jakości produktów spożywczych „Poznaj Dobrą Żywność”. Przedstawiciele przedsiębiorstw – producenci wyróżnionych wyrobów – przyjęli te wyróżnienia z rąk sekretarza stanu Rafała Romanowskiego.
– Znaki jakości „Poznaj Dobrą Żywność” to olbrzymi prestiż, ich wręczanie to dla mnie zaszczyt – powiedział podczas gali wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski i przypomniał, że polskie produkty żywnościowe bardzo dobrze się sprzedają nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i na świecie.
– Dziś logo „Poznaj Dobrą Żywność” otrzymują kolejne produkty. Chcemy Państwa wspierać i dawać poczucie bezpieczeństwa produkcji, także energetycznego. Podejmujemy w tym kierunku działania – podkreślił sekretarz stanu.
Wiceminister Romanowski dodał, że wyśmienite, odznaczone dziś produkty, to zasługa zarówno polskich przetwórców, jak i naszych rolników, którzy dostarczają najlepszych surowców. Sekretarz stanu wykorzystał także okazję, żeby zaapelować do przedstawicieli wszystkich branż o przestrzeganie zasad etyki biznesu.
– Pamiętajmy, żeby nie wykorzystywać sytuacji kryzysowej, aby na niej zarobić, jeśli nie jest to etyczne – powiedział wiceszef resortu rolnictwa.
Przyznane znaki
Znaki jakości „Poznaj Dobrą Żywność” otrzymało podczas gali 325 produktów pochodzących z 79 firm sektora rolno-spożywczego.
Wyróżnione produkty pochodzą z grup:
mleko i przetwory mleczne;
mięso i przetwory mięsne;
ryby i ich przetwory;
miody;
jaja;
przetwory zbożowe;
wyroby cukiernicze i ciastkarskie oraz pieczywo;
herbaty ziołowe i owocowe;
owoce, warzywa, grzyby i ich przetwory;
tłuszcze spożywcze;
wyroby mieszane i przetworzone;
napoje alkoholowe.
O znakach „Poznaj Dobrą Żywność”
Opatrzenie produktu logo „Poznaj Dobrą Żywność” jest wyróżnieniem artykułu spożywczego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz informacją, która pomaga konsumentom w wyborze – stanowi gwarancję, że dany produkt spełnia określone wymogi jakościowe. Dla klientów znak ten może mieć kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych.
źródło: MINROL