Nie bez kozery kinematografia nazywana jest dziesiątą muzą. Kino porusza, bawi, przenosi widzów w zupełnie nowe światy. Jest również świetną inspiracją. Warto o tym pamiętać przy planowaniu podróży. Zobaczenie na własne oczy miejsc, w których powstawała ulubiona scena, może zaowocować niezapomnianą przygodą. Aby zachęcić do filmowych wycieczek, tripsta.pl sprawdza, dokąd zaprowadzą podróżnych najpopularniejsze filmy ostatnich miesięcy.
Osobliwa Antwerpia, dzika Kornwalia
Choć Tim Burton osadził swoich bohaterów w odrealnionym świecie, to niektóre ze scenerii Osobliwego domu pani Peregrine można odwiedzić naprawdę. Tak jak tytułowy dom dla niezwykłych dzieci, który znajduje się we flamandzkiej Antwerpii. Gotycki zamek w Brasschaat został wybrany nie tylko ze względu na usytuowanie w pięknym ogrodzie ze stawem, ale przede wszystkim dlatego, że tak, jak w filmie, wydaje się istnieć poza czasem. Co ciekawe, w pobliżu znajduje się również budynek, który był inspiracją dla Ransoma Riggsa, autora powieści Osobliwy dom pani Peregrine - pierwowzoru ekranizacji. Zniszczony dziś zamek Nottebohm w miejscowości Brecht będzie kolejnym miejscem, które należy odwiedzić podążając śladami przygód osobliwych dzieci.
Jeżeli to jednak natura w filmie zachwyciła widzów najbardziej, na cel następnej podróży powinni wybrać angielską Kornwalię. Podróżni znajdą tutaj zachwycające szlaki wzdłuż wrzosowisk lub wybrzeża o skalistych klifach i pięknych piaszczystych plażach. Najłatwiej będzie dotrzeć tam z lotniska Newquay Cornwall, znajdującego się w samym sercu regionu.
Boska Florence w Glasgow
Losy charyzmatycznej Florence Foster Jenkins doczekały się swojej filmowej adaptacji w reżyserii Stephena Frearsa ze świetnymi rolami Meryl Streep, Hugh Granta oraz Simona Helberga. I choć w rzeczywistości “najgorsza śpiewaczka na świecie” fascynowała nowojorczyków, to film opowiadający o jej fenomenie został w pełni nakręcony w Zjednoczonym Królestwie. Ulice Glasgow i Liverpoolu zagrały Nowy Jork lat czterdziestych. Muzeum i Galeria Sztuki Kelvingrove - pierwsze muzeum założone w Szkocji, które posiada jedną z największych kolekcji sztuki w Europie - na ekranie stało się amerykańską salą koncertową Carnegie Hall. Z pewnością szukanie filmowych kadrów podczas zwiedzania galerii będzie ciekawym urozmaiceniem tradycyjnej wizyty w muzeum.
Historia artystki odgrywana jest również na wielu teatralnych scenach. Między innymi w warszawskim Teatrze Polonia, gdzie w sztuce Boska! fantastycznie ukazana została postać Florence Foster Jenkins.
W tym roku ceny lotów do Glasgow zaczynały się już od 80 złotych*.
Podróż śladami Avengersów
Wśród tegorocznych produkcji o losach superbohaterów kasowym hitem okazał się Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Część zwieńczająca dotychczasowe przygody postaci ze świata Marvela była nagrywana w wielu miejscach na świecie. W Berlinie sceny kręcono między innymi w budynku centrum konferencyjnego ICC Berlin, które charakteryzuje się futurystyczną architekturą oraz w okolicach stadionu olimpijskiego i Potsdamer Platz, z kolei Porche Experience Center w Atlancie, posłużyło za siedzibę drużyny Avengers. Lecąc do Lipska, koniecznie należy pamiętać, że na płytach lotniska Lipsk/Halle kręcono jedną z najbardziej widowiskowych sekwencji serii, czyli tytułowe starcie bohaterów. Na pewno z tą świadomością, każdy lot do tego miasta, będzie nosił miano przygody. Jeśli jednak w planach podróżni mają wyjazd w ciepłe kraje warto odwiedzić portorykańskie San Juan, które kilkukrotnie posłużyło za panoramę sagi. Korzystając z okazji należy złapać promienie słoneczne na plaży Bio oraz odkryć lokalną florę i faunę w parku narodowym El Yunque.
W tym roku średnia cena lotu do San Jose wyniosła 2 468 złotych*.
*Średnie oraz minimalne ceny połączeń zostały podane na podstawie rezerwacji we wszystkich serwisach tripsta wykonanych w 2016 roku.
O tripsta
Tripsta to innowacyjne biuro podróży online. Poprzez swoje strony internetowe oferuje podróżnym loty w bardzo konkurencyjnych cenach, a także ubezpieczenia turystyczne na całym świecie. Firma swoją działalność rozpoczęła w 2005 roku, uruchamiając jednocześnie, jako Travelplanet24, swój grecki oddział. Wtedy też Philipp Brinkman oraz Kristof Keim, współzałożyciele firmy, zdecydowali się opracować system rezerwacji online oraz innowacyjną aplikację internetową, wypełniając tym samym niszę na greckim, internetowym rynku turystycznym. Na początku 2010 roku Travelplanet24 podjęło strategiczną decyzję o wejściu na nowe, europejskie rynki pod nazwą tripsta. Od tego czasu tripsta koncentruje się na budowaniu marki, innowacjach, technologiach oraz rozwoju swoich produktów. Po tegorocznej fuzji z airtickets®, firma stała się największym internetowym biurem podróży w Południowo-Wschodniej Europie i jednocześnie znajduje się wśród TOP 5 biur w Europie.
infowire.pl