OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Od 1 września specjalne punkty informacyjne w Biurach Powiatowych i Oddziałach Regionalnych ARiMR

1 września 2016
Od 1 września specjalne punkty informacyjne w Biurach Powiatowych i Oddziałach Regionalnych ARiMR

Od dnia 1 września w każdym Biurze Powiatowym i Oddziale Regionalnym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia  PUNKTY INFORMACYJNE ARiMR.

W ten sposób chcemy ułatwić naszym rolnikom, przedsiębiorcom oraz przetwórcom i innym osobom zainteresowanym pomocą, dostęp do informacji o ofercie wsparcia realizowanego przez ARiMR, a także promować poszczególne formy tej pomocy.

Dzięki punktom informacyjnym chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom  tym wszystkim, którzy potrzebują rzetelnej i jasnej informacji o kolejnych działaniach  uruchamianych w ramach PROW 2014-2020 oraz  innych zadaniach związanych z obecną perspektywą finansową.

Podstawowym zadaniem PUNKTÓW INFORMACYJNYCH ARiMR będzie udzielanie pełnej i rzetelnej informacji o obecnie wdrażanych instrumentach wsparcia, oferowanych przez naszą Agencję, m.in. takich jak: płatności bezpośrednie, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Program Operacyjny "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020, pomoc krajowa i inne.

Osoba, która odwiedzi nasz Punkt zostanie poinformowana o możliwościach uzyskania różnych form wsparcia finansowego, wymaganiach formalnych, terminach naborów wniosków oraz  wysokości dofinansowania w ramach konkretnych działań.

W każdym Oddziale Regionalnym i Biurze Powiatowym PUNKTY INFORMACYJNE ARiMR będą  jednolicie oznakowane i łatwo dostępne dla beneficjentów. Będą one otwarte w godzinach urzędowania Agencji. Do kontaktu bezpośredniego z osobami odwiedzającymi te Punkty została wyznaczona  i przeszkolona kadra pracowników, posiadająca szeroką wiedzę i doświadczenie na temat wdrażanych programów.

Dzięki Punktom chcemy poszerzać informacje nie tylko o ofercie Agencji, ale również zwiększyć zainteresowanie pomocą finansową proponowaną przez naszą instytucję.

ARiMR


POWIĄZANE

Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" to organizacja która od lat uderza w polskiego r...

Zdrowie roślin jest podstawą życia i bezpieczeństwa żywnościowego, a zatem stano...

Według systemu informacyjnego FGIS "Argus-Fito" od początku 2025 roku od 7 maja ...


Komentarze

  • serowarka
    14  lat temu
    Te wszystkie zbędne i nadmiernie wyśrubowane w górę podatki to jak chwasty na żyznej ziemi Polski. Obniżają koszmarnie plon. Wyplenić chwasty i zbierać bogate plony naszej ciężkiej pracy ku chwale Ojczyzny i dostatkowi polskich rodzin.
      Zgłoś nadużycie
  • serowarka
    14  lat temu
    Zlikwidować podatek Belki i inne zbędne i blokujące rozwój podatki.
      Zgłoś nadużycie
  • serowarka
    14  lat temu
    Skasować ZUS i KRUS. oddać ludziom ich składki - niech sobie sami składają na prywatnych funduszach emerytalnych lub inwestują w lokatach, akcjach czy we własne firmy by sobie wypracować tyle, by było i na leczenie i na emeryturę. Obniżyć podatki wszystkim i za wszystko do 10 procent, to polska gospodarka ruszy z kopyta.
      Zgłoś nadużycie
  • west
    14  lat temu
    Zgadzam się ze Zdzisławem48 czas wreszcie skończyć tą paplaninę i w końcu zreformować KRUS aby raz na zawsze zamknąć gębe wszystkim pseudoekonomistom. Recepta jest prosta: 1) definicja gospodarstwa rolnego i rolnika czyli gospodarstwo indywidualne (rodzinne) zgodnie z konstytucją w przedziale do 300ha progiem minimalnym powinno być przyjęte w ARiMR 4 ESU. Powyżej 300 ha to przedsiębiorstwa rolne poniżej 4 ESU tak zwane socjalne lub wg. ARiMR niskotowarowe. Oprócz tego działy specjalne tak jak jest obecnie. Rolnik jest to osoba która prowadzi samodzielnie gospodarstwo tzn. pracuje w nim i dochód z gospodarstwa stanowi przynajmniej 50% całego dochodu czyli pozostaje furtka na min. działalność pozarolniczą lub usługi, jeśli przekroczy z innej działalności 50% całkowitego dochodu przeskakuje do ZUS. Tylko do tej grupy powinna trafiać wszelka pomoc w postaci dopłat bezpośrednich, programów typu modernizacja, renty, młody rolnik itp. Bzdurą jest płacenie ogromnych pieniędzy dla posiadaczy ziemskich, różnego rodzaju spółek często z obcym kapitałem itp. 2) Obligatoryjny dla gospodarstw podatek dochodowy z jednoczesnym zlikwidowanym rolnym lub ewentualnie możliwość odliczenia podatku rolnego od dochodu bo pewnie zlikwidowanie go całkowicie spowodowałoby protesty samorządów gminych dla których jest to niejednokrotnie spory wpływ do budżetu. Większe gospodarstwa i tak przeważnie rozliczają się z vat więc to już niewielki krok do rozliczania się z dochodu. 3) dopiero po spełnieniu wyżej wymienionych punktów reforma KRUS czyli naliczanie składek od faktycznych dochodów przy równoczesnym zróżnicowanym naliczaniem świadczeń czyli wpłacam więcej otrzymuje proporcjonalnie większe świadczenia na emeryturze, czy rencie. Stan obecny jeśli przyjrzałby się mu Trybunał Konstytucyjny to dopiero jest sprzeczny z konstytucją bo rolnicy mający większą powierzchnię gospodarstwa płacą większe składki ale otrzymają te same emerytury jak Ci co mają 1ha i płacą minimalną składkę , to jakby w ZUS wszystkim wypłacać jednakowe emerytury bez względu na sumę wpłaconych składek wtedy zrobiłby się raban tych ekonomistów, prezesów, sędziów itp. Kończąc tylko naliczanie składek od faktycznego dochodu daje gwarancję elementarnej sprawiedliwość bo jak zaznaczył Zdzisław48 hektar hektarowi nierówny tak samo porównywalne pod względem powierzchni i klasy gleb gospodarstwa ale położone na dwóch skrajnych końcach Polski mogą znacznie różnić się wynikami finansowymi, z powodu dostępu do rynków koszt transportu do portu lub za zachodnią granicę na tonie sprzedawanej np pszenicy może dochodzić nawet do 150zł/t. Tylko żeby tych argumentów chcieli słuchać politycy, czasami ręce opadają jak się słucha tych tępaków...
      Zgłoś nadużycie
  • rolnik polski
    14  lat temu
    Jestem za włączeniem rolników do systemu podatkowego, moja propozycja: po pierwsze emerytura po 15 latach bo tak jak mundurowi bronią, tak rolnicy żywią i rolnictwo to jeden z najniebezpieczniejszych zawodów więc przejście na emeryturę jak najbardziej uzasadnione. Wysokość emerytury obliczana na podstawie dochodu z ha przeliczeniowego jaki dziś prezentuje GUS. Po drugie płacimy pełną składkę ZUS tak samo jak Ci mundurowi i sędziowie, którzy wyrokując w niekonstytucyjności zapominają o innych grupach społecznych. Opodatkowanie to tu proponuję do wyboru ryczałt jak lekarze i prawnicy, koszty uzyskania dochodu jak artyści, oraz obowiązkowo możliwość rejestracji swojej działalności rolniczej poza granicami kraju tak jak mogą to zrobić przedsiębiorcy, rolnik też niech ma prawo opodatkowania swojej działalności w rajach podatkowych lub tam gdzie system fiskalny jest mniej złodziejski.
      Zgłoś nadużycie
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę