aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Największe organizacje rolnicze apelują do partii politycznych

29 kwietnia 2024
Największe organizacje rolnicze apelują do partii politycznych

Polskie organizacje rolnicze zrzeszone w Komitecie Europejskich Rolniczych Organizacji Zawodowych oraz Spółdzielczości Rolniczej COPA-COGECA w związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zwróciły się do Przewodniczących Partii Politycznych zwracając uwagę, że rolnictwo jest kluczowym sektorem dla przyszłości Polski i Europy.

Jest to sektor strategiczny zapewniający bezpieczeństwo żywnościowe dla całego społeczeństwa. Dodatni wynik handlu zagranicznego produktami rolno-spożywczymi wskazuje, że jest to ważna gałąź gospodarki generująca przychód dla budżetu państwa (w okresie styczeń–lipiec 2023 r. wartość sprzedaży wyniosła 29,7 mld EUR).

Należy zaznaczyć, że 40% społeczeństwa Polski zamieszkuje na obszarach wiejskich.

Bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniej kompetentnej reprezentacji w Parlamencie Europejskim, która będzie w stanie walczyć nie tylko o przetrwanie ale i rozwój rolnictwa, w tym znaczenia jednej z najważniejszych polityk UE to jest Wspólnej Polityki Rolnej. Do najważniejszych wyzwań nowej kadencji PE należy ochrony przyrody i produkcji żywności, zwiększenie konkurencyjności i zyskowności rolnictwa UE oraz utrzymanie jego potencjału produkcyjnego, zapewnienie odpowiedniego budżetu, który pozwoli zrealizować ww. cele przy łagodzeniu zmian klimatu.

Mając powyższe na uwadze i w trosce o przyszłość polskiego rolnictwa polskie organizacje rolnicze zwróciły się do Panów Przewodniczących o umieszczenie kandydatów na posłów do PE, którzy będą odpowiedzialni za reprezentowanie sektora rolnego, na pierwszych miejscach list.

strajk rolników

oprc, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę