Dwie rzeki, finalistki konkursu Klubu Gaja Rzeka Roku 2016 mają już ponad 1000 głosów. Wiśle z Bydgoszczy depcze „po falach” Czarna Hańcza, a na trzecim miejscu plasuje się Bzura. Wszystko się może jeszcze zmienić, ponieważ głosować można do 29. września. Wybierz swoją kandydatkę i zagłosuj na www.rzekaroku.pl.
Jak głosujemy? Na stronie rzekaroku.pl należy odnaleźć swoją rzekę-faworytkę, kliknąć na zdjęcie, które powiększy się i kliknąć na przycisk „Głosuj” (ikona kropli wody w prawym dolnym rogu dużego zdjęcia). Następnie potwierdzić oddanie głosu przez kliknięcie linku, który przyjdzie na podany adres e-mail. Zwycięży ta z rzek, która otrzyma największą ilość głosów. Konkurs organizowany jest przez Klub Gaja w ramach programu Zaadoptuj rzekę, którego Wieloletnim Partnerem Strategicznym jest Fundacja PKO Banku Polskiego.
Są ludzie, którzy kochają rzeki i znają ich niejedną tajemnicę. Zabiegają o ich ochronę i życiodajną rolę. Ich rzeki budzą pragnienia, by odkrywać nieznany świat i zachwycać się jego pięknem. Każdy z nas może wybrać rzekę, która najbardziej mu się podoba. Wystarczy oddać na nią swój głos!– mówi Paweł Grzybowski, koordynator programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja.
W tej chwili na prowadzeniu jest Wisła z Bydgoszczy - z Fordonu. Fordon to specjalne miejsce na drodze królowej polskich rzek. Tu tzw. Brama Fordońska otwiera Dolinę Dolnej Wisły. 12 tys. lat temu, gdy Pra-Wisła dokonała przełomu pod Fordonem, rzeka zaczęła kierować swe wody na północ, tzw. Kolano Wisły, gdzie gwałtownie zmienia swój bieg, widać na mapie Polski. Sam Fordon ma ciekawą historię i nierozerwalny związek z rzeką. Jaki? O tym możecie przeczytać na stronie konkursu www.rzekaroku.pl.
Zachęcamy do zapoznania się z wizerunkami wszystkich kandydatek do tytułu Rzeka Roku 2016 i oddania głosu na swoją faworytkę – dodaje Paweł Grzybowski.
Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce
Dodatkowe informacje:
Paweł Grzybowski – koordynator programu Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę” 695 925 636
www.zaadoptujrzeke.pl www.klubgaja.pl
Głosowanie:www.rzekaroku.pl
Klub Gaja, fot. KG / T. Pikuła