Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Wykształcenie rolnicze – Zawód Rolnik (V edycja)

31 października 2007

Chcesz szybko uzyskać kwalifikacje rolnicze, aby móc przejąć gospodarstwo rolne, pozyskać rentę strukturalną, kupić ziemię i otrzymać dopłaty unijne?

 Weź udział w internetowej szkole, którą organizuje Pierwszy Portal Rolny. To już V edycja Internetowego Kursu, który umożliwia przygotowanie merytoryczne do zdobycia wykształcenia w zawodzie „ROLNIK ROBOTNIK WYKWALIFIKOWANY”. Podstawa Prawna działania Komisji Egzaminacyjne Dz.U. Nr. 37 poz 216 z dnia 03.02.2006r.

Uwaga: w związku z wieloma watpliwościami podajemy warunki, jakie należy spełnić aby otrzymywać pomoc w ramach rent, materiał otrzymaliśmy z ARiMR:

Kwalifikacje zawodowe w „rentach strukturalnych”.

Przyznawanie rent strukturalnych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa reguluje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  z 19 czerwca 2007 r „w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania Renty Strukturalne objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wymóg posiadania przez przejmującego gospodarstwo rolne kwalifikacji zawodowych został przedstawiony w § 7 pkt. 2 powyższego rozporządzenia.

Kwalifikacje zawodowe przejmującego gospodarstwo rolne
w programie „renty strukturalne” w ramach PROW 2007 - 2013:

- wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe, lub
 - tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
 - kształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
 - kształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie.

Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku, w którym osoba przejmująca gospodarstwo rolne podlegała ubezpieczeniu społecznemu rolników.

  Formuła naszego szkolenia jest skierowana do wszystkich tych, którzy posiadają wykształcenie /minimum/ na poziomie szkoły podstawowej. Oznacza to, że do zdobycia zawodu na poziomie „Rolnik Robotnik Wykwalifikowany” wystarczy mieć świadectwo ukończenia szkoły podstawowej! Do przystąpienia do egzaminu wymagany jest 3 letni staż pracy w gospodarstwie rolnym. Przed komisją egzaminacyjną należy przedstawić zaświadczenie o stażu pracy w gospodarstwie rolnym, które zawiera następujące informacje:

 1.     Zaświadczenie z Urzędu Gminy, że jest się właścicielem, bądź współwłaścicielem gospodarstwa rolnego minimum przez 3 lata

 lub

 2.     Oświadczenie potwierdzone przez sołtysa, że jest się zameldowanym na stałe na wsi w gospodarstwie rolnym od minimum 3 lat (np. w gospodarstwie rodziców bądź krewnych).

 lub

 3. Zaświadczenie/ oświadczenie potwierdzone przez sekretarza gminy lub Wójta, że osba przepracowała w gospodarstwie rodziców 3 lata lub kandydat zamieszkiwał we wspólnym gospodarstwie rolnym ze swoimi krewnymi, które było zarazem wspólnym gospodarstwem domowym.

 Wszystkich, którzy spełniają powyżej wymienione warunki i są zainteresowani zdobyciem zawodu na poziomie „Rolnik-Robotnik Wykwalifikowany”, zapraszamy niezwłocznie do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, który znajduje się tutaj formularz zgłoszeniowy Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

 Aby Państwa zgłoszenie zostało poprawnie wypisane do bazy, należy formularz wypełnić wyłącznie za pomocą przeglądarki Internet Explorer 6.0 W razie problemów prosimy o kontakt pod adresem admin@intedu.pl

 Szkolenie trwa około 1,5 miesiąca. Materiały szkoleniowe będą aktywne dla uczestników V edycji szkolenia do 28.02.2008r. Każdy uczestnik, w indywidualny sposób może decydować o tempie przyswajania wiedzy, kurs, można zatem zakończyć w krótszym terminie!

 Rekrutacja, V edycji internetowego szkolenia w zawodzie „Rolnik- Robotnik Wykwalifikowany”, będzie trwała do 20 października 2007r, lub zakończy się wcześniej z uwagi na limitowaną ilość miejsc.

 Wszelkich, dodatkowych informacji można uzyskać pisząc na adres e-mailowy: edukacja@intedu.pl

 lub telefonicznie nr. tel: 0 78 12 44 709 oraz  0 71 339 00 65

 Program internetowej szkoły w zakresie „Rolnik-Robotnik Wykwalifikowany” obejmuje:

 1.     Podstawy produkcji roślinnej

 2.     Podstawy produkcji zwierzęcej

 3.     Podstawy techniki

 4.     Przedsiębiorstwo w Agrobiznesie

 5.     Przepisy ruchu drogowego ( każdy uczestnik, który posiada prawo jazdy kat. B lub T jest z tego modułu zwolniony, do dokumentów, które należy przesłać do szkoły, aby zakwalifikować się do egzaminu przed Państwową Komisją Egzaminacyjną, należy przedstawić ksero prawa jazdy; na egzaminie należy okazać oryginał).

 Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi: 560,00 zł od osoby./Ilość miejsc ograniczona- o przyjęciu decyduje kolejność wniesionej opłaty/

 Koszt ten obejmuje:

  • Dostęp do platformy edukacyjnej
  • Materiały dydaktyczne: 5 modułów;
  • Koszty zaliczeń poszczególnych partii materiałów – testy samosprawdzające;  
  • Do każdego przedmiotu nauczania dołączona zostanie bibliografia stanowiąca dodatkowe źródło informacji i poszerzająca wiedzę z przedmiotu;
  • Koszty administracyjne

 

 

 UWAGA!!! Całe szkolenie odbywa się za pośrednictwem Internetu!!!

 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w V ( ostatniej w tym roku) edycji internetowej szkoły w zawodzie „Rolnik - Robotnik Wykwalifikowany”. Aby się zapisać prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy; aby to uczynić kliknij tutaj formularz zgłoszeniowy

 Wszelkich, dodatkowych informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail edukacja@intedu.pl 

 lub telefonicznie nr. tel: 0 78 12 44 709 oraz  0 71 339 00 65

 Do egzaminu należy przedłożyć następujące dokumenty:

·         Podanie - kwestionariusz osobowy/ wzór dostępny na platformie edukacyjnej dla uczestników szkoły/

·         Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej - potwierdzone przez Notariusza 

·         Zaświadczenie o stażu pracy (za okres minimum 3 lata) w rolnictwie

 

 

 ·         Dwie fotografie podpisane na odwrocie w formacie jak na świadectwo szkolne

·         Kserokopię prawa jazdy

·         Kserokopię dowodu osobistego

·         Kserokopię opłaty egzaminacyjnej /na egzamin należy zabrać oryginał opłaty egzaminacyjn

Koszt egzaminu kwalifikacyjnego to 20% średniego wynagrodzenia, regulowany jest w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu oraz Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 12 października 1993r. oraz Komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 10 listopada 2004r. Aktualna urzędowa cena Państwowego Egzaminu wynosi 543 zł za cały egzamin. 

 

 

 Na bazie zdanego egzaminu teoretycznego (ustnego) i praktycznego uczestnik otrzymuje tytuł „ Rolnik-Robotnik Wykwalifikowany”.

 

 

  Wszelkich, dodatkowych informacji można uzyskać pisząc na adres e-mailowy: edukacja@intedu.pl

 

 

 lub telefonicznie nr. tel: 0 78 12 44 709 oraz  0 7...

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w V ( ostatniej w tym roku) edycji Internetowego kursu w zawodzie „Rolnik Robotnik Wykwalifikowany”. Aby się zapisać prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy; aby to uczynić kliknij tutaj formularz zgłoszeniowy

 Wykształcenie rolnicze możliwe od zaraz …. 

 W związku wieloma zapytaniami, przedstawiamy podstawy prawne potwierdzające że szkolenie i egzamin końcowy zdany przed Państwową Komisją Egzaminacyjną w pełni wyczerpuje wymogi „Wykształcenia Rolniczego na poziomie Rolnik Robotnik Wykwalifikowany”. Niniejszym wyjaśniamy również, dlaczego niezbędny jest 3 letni staż w zawodzie Rolnik- Robotnik Wykwalifikowany. Tak, Więc: Zgodnie z paragrafem 18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej  oraz Ministra Płacy i Polityki Socjalnej z 12 PAźDZIERNIKA 1993 R. W SPRAWIE ZASAD I WARUNKóW PODNOSZENIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH I WYKSZTAłCENIA OGóLNEGO DOROSłYCH (Dz.U. nr 103, poz.472 z 1993 r.) "O tytuł robotnika wykwalifikowanego w zawodzie mogą ubiegać się osoby, które przepracowały w zawodzie, co najmniej okres równy  okresowi trwania nauki zawodu przewidzianemu dla danego zawodu objętego klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego." Oznacza to, że dla zawodu „Rolnik-Robotnik Wykwalifikowany” zgodnie z tą klasyfikacją okres nauki wynosi 3 lata, stąd niezbędny staż wynosi również 3 lata. Z kolei Rozp. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8.09.2004 r. oraz jego nowelizacja z 13.09.2005 r. reguluje sprawę wykształcenia rolniczego w przypadku wnioskujących o pomoc z UE.  Po ukończeniu internetowej szkoły, każdy uczestnik ma prawo przystąpić do egzaminu w placówkach, z którymi Pierwszy Portal Rolny współpracuje, bądź w dowolnie wybranej przez siebie Szkole Rolniczej lub CKU, która ma akredytację Kuratora Oświaty do przeprowadzenia eksternistycznych egzaminów zawodzie „Rolnik-Robotnik Wykwalifikowany”.

 

 

 Internetowa szkoła ma wiele zalet: oszczędność czasu, indywidualne tempo zaliczania materiału, opłata tylko za uczestnictwo w szkoleniu oraz egzaminie.

Wszelkich, dodatkowych informacji można uzyskać pisząc na adres e-mailowy: edukacja@intedu.pl

 lub telefonicznie nr. tel: 0 78 12 44 709 oraz 0 71 339 00 65

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w Internetowym Kursie „ Rolnik-Robotnik Wykwalifikowany”. 

 Organizatorzy: Pierwszy Portal Rolny;

 www.ppr.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


POWIĄZANE

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit Mikroorganizmy zamieszkują z...

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę