europejskie forum rolników 2025

Wirtualne indeksy na Politechnice

1 marca 2005

Koniec z kolejkami do dziekanatu na Wydziale Elektrotechniki i Elektroniki Politechniki Łódzkiej. Wydział jako pierwszy na uczelni wprowadził elektroniczny indeks, czyli działający w Internecie portal, w którym student po zalogowaniu może sprawdzić swoje oceny czy rejestrację na nowy semestr.

Tradycyjny papierowy indeks zostaje, bo tego wymaga prawo. Studenci nie muszą jednak stać już w kolejkach, żeby go złożyć. Wystarczy, że wrzucą indeks przez otwór w ścianie do sortownika w dziekanacie, a my już dalej wszystkim się zajmujemy – mówi prof. Andrzej Materka, dziekan wydziału.

Mniej problemów jest też przy odbiorze dokumentu, bo w Internecie znaleźć można szczegółowe informacje, kiedy przyjść po indeks z wpisem na nowy semestr.

Portal jest zintegrowany z działającym w dziekanacie systemem informatycznym, do którego wykładowcy wprowadzają oceny za pomocą kart chipowych. Jest to na rękę paniom w dziekanacie, które dotąd ręcznie przepisywały do bazy danych oceny z indeksów.

Prof. Materka zapewnia, że uczelnia zastosowała bardzo skuteczne zabezpieczenia uniemożliwiające włamanie się do systemu i manipulowanie przy ocenach studentów, w tym podpis elektroniczny, kod dostępu i szyfrowanie danych.

Na razie studenci nie oswoili się jeszcze z tą modyfikacją.

O wiele rzeczy wolą się dopytać osobiście, sprawdzają na przykład, czy rzeczywiście dostali wpis na nowy semestr – mówi Karolina Dankowska, administratorka portalu.


POWIĄZANE

Parlament europejski i Rada Europy osiągnęli porozumienie w sprawie nowoczesnych...

Co jest dla nas najważniejsze przy zakupie i spożywaniu soków? Stowarzyszenie Kr...

Rolnictwo i dzika przyroda – jak pogodzić hodowlę z obecnością drapieżników? Hod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę