Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Tylko dla orłów

3 lipca 2007
Kandydaci na Architekturę Krajobrazu w SGGW będą musieli przezwyciężyć lęk wysokości. Egzamin z rysunku zostanie przeprowadzony na 30-tym piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Dla uczestników egzaminu zorganizowanego w tym nietypowym dla uczniów miejscu to jeden z ważniejszych testów w życiu. Od jego efektów zależeć może przyszłość biorących w nim udział osób. Każda z nich musi pokonać nie tylko strach przed wysokością, ale przede wszystkim kilkoro innych kandydatów. Żeby przystąpić do dalszej rekrutacji na tym kierunku, trzeba dobrze zdać egzamin z rysunku.
W tym roku kandydaci na architekturę krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego narysują lub namalują  Warszawę z wysokości 30-tu pięter. Egzamin z rysunku przeważnie jest przeprowadzane w dość nietypowym miejscu. W ubiegłym roku odbywał się na Torach Wyścigów Konnych.

Młodzi artyści, w pierwszej kolejności będą musieli zdecydować, co chcą namalować, a dopiero potem, na papierze rysunkowym zaprezentują swoje umiejętności. Prace mogą mieć charakter czarno-białych szkiców rysunkowych wykonanych ołówkiem, pisakiem czy tuszem oraz kolorowych prac malarskich wykonanych akwarelami lub kolorowymi tuszami. Egzaminatorzy będą oceniać nie tylko sposób postrzegania krajobrazu, ale także umiejętność kompozycji arkusza papieru, trafność wyboru tematu, zastosowanie zasad perspektywy, wprowadzenie światłocienia oraz operowanie prawidłowymi proporcjami jakie występują pomiędzy rożnymi obiektami krajobrazu. Jednym słowem, to egzamin tylko dla orłów. Odbędzie się on 3 lipca br., na 30-tym piętrze PKiN w Warszawie, w dwóch grupach: o godz. 1000 oraz o godz. 1300.

Żeby studiować architekturę krajobrazu w SGGW, na maturze trzeba było zdawać biologię lub matematykę. Na ten kierunek uczelnia przygotowała 75 indeksów na studia stacjonarne oraz 45 na studia wieczorowe. Absolwenci archtektury krajobrazu przygotowani są do podjęcia pracy w biurach projektowych, pracowniach architektonicznych, pracowniach konserwacji zabytków, urzędach i placówkach związanych z ochroną i kształtowaniem środowiska  przyrodniczego, placówkach naukowo-badawczych, szkolnictwie oraz we własnych firmach projektowych lub konserwatorskich. Architektura krajobrazu to jeden z wielu kierunków studiów jakie SGGW oferuje maturzystom. W tym roku maturzyści mogą wybierać spośród 27 kierunków na studiach dziennych, 19-tu na zaocznych i 7-miu na wieczorowych. SGGW na pierwszy rok przyjmie prawie 6 200 osób, w tym ponad 3 000 na studia stacjonarne.  


POWIĄZANE

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit Mikroorganizmy zamieszkują z...

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę