Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Stypendia premiera dla najzdolniejszych uczniów

30 września 2004

Premier Marek Belka wręczył stypendia reprezentantom ponad pięciotysięcznej grupy najlepszych i najzdolniejszych uczniów szkół średnich z całej Polski.

Stypendystą prezesa Rady Ministrów może zostać jeden uczeń szkoły publicznej lub szkoły o uprawnieniach publicznych, której ukończenie umożliwia uzyskanie matury. Uczeń taki musi mieć najwyższą średnią i co najmniej dobrą ocenę z zachowania lub mieć wybitne uzdolnienia w jakiejś dziedzinie i co najmniej dobre oceny z pozostałych przedmiotów.

Stypendium przyznawane jest na 10 miesięcy - od września do czerwca. Wypłacane jest w dwóch ratach, w sumie blisko 2 tysiące 600 złotych. W tym roku szkolnym stypendium premiera otrzyma ponad 5 tysięcy 600 uczniów. Ponad 30 procent szkół nie wytypowało kandydatów, ponieważ nie znalazły ucznia, który by spełniał kryteria otrzymania stypendium. Premier Marek Belka wyraził nadzieję, że w szkołach stypendystów nie ma paniki związanej z nową maturą.

Powiedział, że sam jest ojcem tegorocznej maturzystki i że wspólnie doszli do wniosku , że nowa matura jest nawet łatwiejsza niż stara. Premier był bardzo zadowolony, że stypendyści wskazali matematykę i historię jako swoje ulubione przedmioty.

"Matematyka jest po to, żeby nauczyć logicznie myśleć, a nie żeby rachować, a historia jest po to, żeby z dystansem, spokojem i kompetencją patrzeć na rzeczywistość" - stwierdził premier. Stypendyści mają jedną cechę wspólną - mówią że nauka sprawia im przyjemność i wcale nie wypełnia im całego życia.


POWIĄZANE

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit Mikroorganizmy zamieszkują z...

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę