aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Studenci wracają do barów mlecznych

19 października 2004

Studenci masowo przenoszą się z uczelnianych stołówek do barów mlecznych. To efekt zlikwidowania od tego roku dopłat do obiadów w stołówkach. Teraz posiłek w barze mlecznym jest bowiem tańszy.

W zeszłym roku za obiad w stołówce przeciętny student płacił 4 zł. Teraz zupa, drugie danie i kompot kosztują już co najmniej 7 zł. - W barach jest tanio. A w stołówkach wchodzą firmy cateringowe. Dlatego jedzenie jest droższe i do tego gorszej jakości - mówią studenci.

Bary mleczne przeżywają renesans popularności, a właściciele stołówek po cichu mówią nawet o możliwości bankructwa. Niektórzy z nich robią, co mogą by zatrzymać odpływ klientów. - Obeszłam wszystkie okoliczne bary. W jednym z nich nawet zjadłam schabowego z kapustą. Zorientowałam się w sytuacji i poobniżałam ceny - mówi Barbara Szostak ze stołówki w domu studenckim Piast w Krakowie.

- Sytuacja stołówek jest trudna - przyznaje prorektor AGH w Krakowie Andrzej Łędzki. - Jeśli nic się nie zmieni, będziemy musieli zastanowić się nad przekształceniem naszych stołówek, tak by ich prowadzenie się opłacało - dodaje.

Od kilku tygodni Parlament Studentów pracuje nad poprawkami do ustawy by przywrócić dopłaty do stołówek. Studenci piszą nawet listy do parlamentarzystów. Jeśli te zabiegi nie przyniosą efektów, studenci nie wykluczają protestów. - Tej sytuacji nie można tak zostawić - tłumaczy szef samorządu na Uniwersytecie Jagiellońskim, Piotr Wroński.


POWIĄZANE

Uczenie się języków w dorosłym wieku wpływa na nasz mózg – twierdzą naukowcy. Ty...

Ze względu na brak realizacji zakładanych celów, Narodowe Centrum Badań i Rozwoj...

fot. Marek Borawski/KPRP Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę