Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Służewieckie wyścigi po indeksy

20 czerwca 2005

Na trybunach Służewieckich Torów Wyścigów Konnych w Warszawie setki osób. Atmosfera zdenerwowania i wielkiego napięcia. Kto wygra? Wreszcie bomba idzie w górę. Wyścig się rozpoczyna. Ale tym razem to nie konie ruszają z maszyn startowych. To kandydaci na Architekturę Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego rozpoczęli wyścig o indeksy. W takiej atmosferze w najbliższy piątek rozpocznie się egzamin wstępny z rysunku.

Dla uczestników tego nietypowego wyścigu po indeks to jeden z ważniejszych testów w życiu. Od jego efektów zależeć może przyszłość biorących w nim udział osób. Dla nich bomba pójdzie w górę 24 czerwca br. o godz. 11.00. Wyścig będzie trudny i wyczerpujący. Każdy z kandydatów, żeby zwyciężyć, będzie musiał pokonać kilku przeciwników. W ciągu trzech godzin, maturzyści chcący studiować Architekturę Krajobrazu na SGGW, w pierwszej kolejności będą musieli zdecydować, co chcą narysować, a dopiero potem, na papierze rysunkowym zaprezentują swoje umiejętności artystyczne. Siedząc na trybunach Torów Wyścigów Konnych uczestnicy egzaminu będą rysować otaczający ich krajobraz. Do dyspozycji będą mieli szeroką panoramę oraz wiele dodatkowych - być może żywych - elementów krajobrazu, przygotowanych na potrzeby tego egzaminu, przez specjalistów z SGGW. Egzaminatorzy twierdzą, że bardzo wiele zależeć będzie nie tylko od umiejętności rysowania, ale także od wyboru obiektu do zaprezentowania. Kandydaci na Architekturę Krajobrazu będą mogli wykonać swoje prace egzaminacyjne ołówkiem, farbami akwarelowymi lub plakatowymi.

Dla tych kandydatów, którzy nie zdawali na maturze biologii, to nie koniec egzaminów. Żeby studiować na tym kierunku trzeba zdać właśnie biologię. Konkurencja będzie zapewne dość duża. W ubiegłym roku, o jedno miejsce na Architekturę Krajobrazu walczyło prawie 7-miu maturzystów. W tym roku uczelnia przygotowała na tym kierunku studiów 75 miejsc.

Architektura krajobrazu to jeden z wielu kierunków studiów jakie SGGW oferuje maturzystom. Warszawska uczelnia to studia dzienne, zaoczne i wieczorowe na 23 kierunkach, w tym na 7 -miu kierunkach międzywydziałowych. W tym roku na SGGW zostanie przyjętych ponad 2 500 osób. Podczas ubiegłorocznej rekrutacji studiami na pierwszym roku było zainteresowanych 19 tysięcy osób. O jedno miejsce ubiegało się ponad 7 kandydatów. Najbardziej obleganymi kierunkami były: Informatyka i Ekonometria , Turystyka i Rekreacja oraz Socjologia.

Pozostałe terminy egzaminów wstępnych: 28 czerwca – matematyka, fizyka i historia; 29 czerwca – biologia i geografia;
30 czerwca – chemia i języki obce.


POWIĄZANE

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit Mikroorganizmy zamieszkują z...

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę