Od kilku lat rośnie zainteresowanie studiami podyplomowymi na większości Uczelni. Szczególnie dużo chętnych na dokształcanie jest w ostatnich dwóch latach. Absolwenci większości Uczelni uznali, że dodatkowe umiejętności będą mogli wykorzystać właśnie teraz, gdy Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Konieczność zdobywania nowych umiejętności wymusił na absolwentach Szkół Wyższych trudny rynek pracy. Szansą dla polskiej kadry menedżerskiej są podyplomowe studia MBA.
Do wymagań rynku pracy dostosowała się Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Absolwentom Szkół Wyższych oferuje aż 37 rodzajów studiów podyplomowych, w tym dwa podyplomowe Studia MBA. Szczegółowy wykaz studiów podyplomowych, na których studiuje w SGGW ponad 1000 osób. można znaleźć pod internetowym adresem: http://www.sggw.waw.pl/~konkurs/kandydat/
Rozwijania i doskonalenia praktycznych umiejętności zarządzania przyszłych i praktykujących menadżerów, bez wykształcenia w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, można nauczyć się na studiach MBA „Zarządzanie w Agrobiznesie”, prowadzonych przy Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym SGGW. Międzynarodowy Program MBA “Zarządzanie w Agrobiznesie” realizuje zajęcia dydaktyczne wspólnie z innymi zagranicznymi i krajowymi uczelniami wyższymi z: Aberdeen (Wlk. Brytania), Wageningen (Holandia), Cork (Irlandia), Wolverhampton (Wlk. Brytania), Evora (Portugalia), Arkansas (USA) oraz AR w Lublinie i AR w Poznaniu. Międzynarodowy skład kadry wykładowej sprawia, że od studentów wymagana jest znajomość języka angielskiego. Studia są atrakcyjne także, dlatego, że w programie przewidziano tygodniowy wyjazd studialny za granicę do renomowanych firm, co umożliwia nawiązanie kontaktów biznesowych (w tym ze studentami MBA z uczelni krajów współpracujących). Oprócz możliwości zdobycia obszernej wiedzy, można tu spotkać naprawdę ciekawych ludzi, zarówno wśród grona wykładowców jak i koleżanek i kolegów-studentów. Dzięki nim powstaje wspaniała atmosfera swobodnej wymiany poglądów, zdrowej rywalizacji, współpracy i wymiany najlepszych doświadczeń.
Studia trwają 18 miesięcy i odbywają się w systemie zjazdów sobotnio-niedzielnych. Jak wszystkie studia podyplomowe, są one płatne. Opłata za całe studia wynosi 13.300,-zł, płatne w czterech semestralnych ratach.
SGGW przyjmuje zgłoszenia kandydatów do 30 września 2004 roku.