Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Program poprawy bezpieczeństwa studentów w Krakowie

3 października 2003

Oparty na wzorach z Holandii program poprawy bezpieczeństwa będzie realizowany w miasteczku studenckim w Krakowie. Porozumienie w tej sprawie podpisali w czwartek 2 października komendant miejski krakowskiej policji i rektor Akademii Górniczo- Hutniczej.

Na początek policjanci będą szkolić około 3,5 tysiąca studentów I roku, którzy dopiero zamieszkali w akademikach. Podczas spotkań, m.in. w klubach studenckich, będą uczyć młodych ludzi bezpiecznych zachowań, mówić im, jak nie stać się ofiarą, nie wpaść w uzależnienie od narkotyków i jak chronić przed kradzieżą cenne rzeczy.

W listopadzie rozpoczniemy wśród studentów badania ankietowe. Później, korzystając z doświadczeń naszych holenderskich partnerów, będziemy proponowali konkretne zmiany na terenie miasteczka studenckiego, np. lepsze oświetlenie pewnych ulic i miejsc, zmiany w aranżacji zieleni - mówił komendant miejski policji młodszy inspektor Andrzej Skowroński.

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Ryszard Tadeusiewicz poinformował, że badania poświęcone bezpieczeństwu będą prowadzić pracownicy Wydziału Nauk Społecznych Stosowanych AGH, a realizacja programu nie wymaga, przynajmniej na początku, specjalnych nakładów.

W krakowskim miasteczku studenckim, które leży na terenach AGH, mieszka ponad 10 tys. osób. Z policyjnych statystyk wynika, że najczęściej popełniane tam przestępstwa to rozboje.

Podobny program, jak ten zainicjowany w miasteczku studenckim, ma być w przyszłości prowadzony także w innych rejonach Krakowa.


POWIĄZANE

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit Mikroorganizmy zamieszkują z...

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę