MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Naukowo i rekreacyjnie podczas Dni SGGW

3 grudnia 2015
Poradnictwo żywieniowe i konsultacje dietetyczne, degustacja produktów ekologicznych, prezentacja kuchni molekularnej, smażenie i degustacja placków z różnych odmian ziemniaków, pokazy walk rycerskich, mini zoo, pokaz „pies na sportowo”, adopcja zwierząt ze schroniska, kiermasz ziół i kwiatów, zwiedzanie Centrum Wodnego oraz wiele innych atrakcji, w których będzie można uczestniczyć, podczas Dni SGGW, które uczelnia organizuje 18 i 19 maja br.
 
Jak zwykle atrakcji będzie mnóstwo. Studenci oraz każdy z wydziałów przygotowali coś specjalnego.
 
Dla zdrowia
Wyjątkowe atrakcje zaprezentuje Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, który jest patronem tegorocznych Dni SGGW. Na stoisku i w laboratoriach tego wydziału będzie można między innymi dokonać pomiaru stężenia glukozy i cholesterolu we krwi, pomiaru składu ciała metodą bioimpedancji (BMI), wziąć udział w testach wysiłkowych, obejrzeć pokaz kuchni molekularnej, uzyskać porady na temat prawidłowego odżywiania oraz diet, wziąć udział w analizach sensorycznych żywności – zabawy ze smakiem, zapachem, dźwiękiem i kolorem. Wydział przygotował także bardzo interesujące wykłady, np. na temat jakości żywności ekologicznej, wpływu odżywiania na nastrój oraz wyjawi całą prawdę o reklamie żywności.
 
Podczas festynu będzie można kupić zioła i rośliny ozdobne, obejrzeć pokaz przygotowany przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu pt. ile energii drzemie w roślinach, będzie można dowiedzieć się jak dbać o rośliny i  zwierzęta domowe, również te egzotyczne. Wydział Leśny SGGW wraz z kilkoma nadleśnictwami i współpracującymi z wydziałem instytucjami, przygotował niespodziankę dla mieszkańców Warszawy pod tajemniczą nazwą „Leśnicy dla stolicy”. Wszystkich, którzy chcą rozszyfrować co kryje się pod tym hasłem zapraszamy na stoisko Wydziału Leśnego.
 
Ciekawe zwierzęta
Już tradycyjnie w trakcie Dni SGGW dobrze będą bawić się dzieci i miłośnicy zwierząt. Wydział Nauk o Zwierzętach, na dwa dni zamieni uczelniany park w mini zoo. Będzie można stanąć oko w oko z gadami, płazami, rybami, rakami, pszczołami, pająkami i ślimakami. Nie zabraknie ciekawych zwierząt gospodarskich: m.in. ozdobnych kur, świń wietnamskich i owiec burskich. Jak co roku, będzie można podziwiać zwierzęta grające w filmach, w tym wielkiego byka aktora, znanego między innymi z roli w filmie „Quo Vadis”.  
 
Studenci na Start
Aktywnie w uczelnianej majówce będą uczestniczyć organizacje studenckie. Wystąpią m.in. LZA „Promni”, Klub Sygnalistów Myśliwskich „Akteon”, Orkiestra Reprezentacyjna SGGW, Rewia Tańca SGGW. Dobrą zabawę w plenerze z muzyką zapewni także koncert zespołu „Strata czasy” złożony ze studentów i absolwentów Wydziału Technologii Drewna.
 
Nie zabraknie też atrakcji sportowych. Rozegrany zostanie turniej 3 rakiet, czyli tenisa ziemnego, stołowego i badmintona. Na terenie kampusu odbędą się turnieje piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz pokaz aerobiku sportowego. Natomiast na basenie sztafety pływackie będą walczyć o puchar JM Rektora SGGW
 
W piątek i sobotę przed Wydziałem Leśnym (bud. 34) w ruch pójdą piły łańcuchowe, gdyż odbędą się tam III Zawody Drwali Studentów Leśnictwa i pokaz rzeźbienia pilarką w drewnie.
 
Poznaj uczelnię od podszewki
Podczas tegorocznej majówki z uczelnią, można oglądać Park Wodny przy Centrum Wodnym SGGW. Będzie to możliwe w zorganizowanych grupach. Zapisać można się na stoisku Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Uczniowie szkół średnich mogą zwiedzać inne uczelniane laboratoria i sale wykładowe. Będzie można wybrać się np. na wycieczkę do Kliniki Koni, stajni, ujeżdżalni oraz Kliniki Małych Zwierząt - zapisy na stoisku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Natomiast swoją ofertę wypoczynku w górach skierowaną nie tylko do studentów i pracowników uczelni, ale także do mieszkańców Warszawy zaprezentuje Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Kirach k. Zakopanego.
 
W Muzeum SGGW można obejrzeć stałą ekspozycję „Z Marymontu na Ursynów” oraz wystawę „50 lat Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu”.
 
Pokazy, prezentacje i konkursy dla aktywnych
Dodatkowymi atrakcjami będą także pokazy walk rycerskich i prezentacje przygotowane przez Stowarzyszenie Regimentu Piechoty Zaciężnej z Malborka, pokaz kawalerii konnej w wykonaniu Szwadronu RP, pokaz ratownictwa medycznego, prezentacja zabytkowych motocykli. Natomiast Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki przygotował dla odwiedzających stoisko między innymi gry sterowane kontrolerem ruchu Playstation Move oraz gry muzyczne: Guitar Hero z kontrolerami imitującymi instrumenty i Dance Dance Revolution na matach do tańca.
 
Wszystkie wydziały SGGW zaprezentują swoją bogatą ofertę edukacyjną, a przyszli studenci będą mogli szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia. Młodzież, otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, a także o kursach organizowanych przez uczelniany KURSAR (www.kursar.pl). W trakcie Dni SGGW uczelnia organizuje konkurs „Start po indeks”, w którym biorą udział tegoroczni maturzyści. Uczestnicy konkursu napiszą test z wybranego przedmiotu (biologia, chemia, matematyka, geografia, historia, fizyka). Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z poszczególnych przedmiotów otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Na terenie uczelnianego kampusu, na kilku stoiskach swoje produkty zaprezentują zakłady przemysłu spożywczego.
 
Więcej informacji na temat organizowanych atrakcji  i szczegółowy program Dni SGGW można znaleźć na stronie internetowej www.sggw.pl w zakładce Dni SGGW. Majówka w SGGW odbędzie się w piątek i sobotę (18 i 19 maja) w godz. 10.00-16.00. Główne imprezy odbywać się będą na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie.
 
Patronem tegorocznych Dni SGGW jest Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.


POWIĄZANE

Złoty Medal Chemii 2024 otrzymał Jan Kachnowicz z Wydziału Chemii na Uniwersytec...

5 sposobów na zbudowanie zdrowej relacji z jedzeniem u dorosłych i dzieci według...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę