Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zdobyła drugą nagrodę w prestiżowym, ogólnopolskim Konkursie „Budowa Roku 2003” . Uczelnia otrzymała nagrodę za budynek dydaktyczny, w którym mieszczą się Wydziały: Leśny, Technologii Drewna, Inżynierii Produkcji oraz Inżynierii Kształtowania Środowiska.
Budynek dydaktyczno-laboratoryjny, jest częścią kompleksu naukowo-dydaktycznego oraz Campusu studenckiego, który powstaje na warszawskim Ursynowie. Cały kompleks, to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań technicznych w Polsce. Wszystkie nowo powstałe budynki SGGW mają laboratoria i pracownie naukowe, aule i sale wykładowe, biblioteki wydziałowe, sale komputerowe oraz pokoje dla kadry naukowej. Całość prac przy każdym z budynków jest wykonywana w rekordowo szybkim tempie. A o jakości powstających obiektów świadczą otrzymywane przez Uczelnię nagrody i wyróżnienia. Nagrodzony obiekt, o łącznej kubaturze prawie 150 tysięcy m 3 i powierzchni użytkowej blisko 29 tysięcy m 2 , został oddany do użytku w ciągu 18 miesięcy.
Organizatorem XIV-tej już edycji ogólnopolskiego Konkursu „Budowa Roku” jest Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Jest on tradycyjnie organizowany przy współpracy Ministerstwa Infrastruktury i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. W obecnej edycji nominacje do konkursu uzyskały 64 budowy, a nagrody i wyróżnienia przyznano w 8 kategoriach. Zakwalifikowane do konkursu budowy charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, funkcjonalnością oraz wysoką jakością wykonania. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: www.budowaroku.pl/
Kolejną nagrodą budowlaną, którą może poszczycić się Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego jest wręczona w ubiegłym tygodniu statuetka „Żurawia Specjalnego”, która jest nagrodą w Konkursie „Złoty Żuraw Ursynowa”. SGGW otrzymała tę nagrodę za kompleks budynków Campus studenckiego.
SGGW, to obecnie najszybciej rozwijająca się Uczelnia w Polsce. Ciągle rosnąca liczba studentów i kadry naukowej (blisko 23 tysiące studentów i ponad 1 100 pracowników naukowych) sprawia, że władze Uczelni inwestują w jej rozwój i poprawę warunków nauczania. Realizowane w SGGW inwestycje i remonty tworzą nowoczesną bazę dydaktyczną i naukowo-badawczą. Do 2006 roku na terenie Uczelni zostanie zagospodarowana skarpa ursynowska, zostanie wybudowana podczyszczalnia ścieków, budynek dydaktyczny dla Wydziału Inżynierii Produkcji, kompleks z aulą wielofunkcyjną i campusem centralnym, Centrum Edukacyjne Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska, III-ci etap rozbudowy Biblioteki Głównej, modernizacja Ośrodka Szkoleniowego, parking główny, a także wprowadzone zostaną wielofunkcyjne elektroniczne karty studenta.
W ciągu ostatnich lat (1999-2003) na terenie SGGW wybudowano 7 budynków dydaktyczno-naukowych o łącznej powierzchni użytkowej 106,5 tys. m 2 .