Ptak_Waw_CTR_2024

Dzień Otwarty w SGGW

20 września 2007
Jakie przedmioty zdawać na maturze, żeby dostać się na SGGW, jakie są zasady rekrutacji na studia, jaki kierunek wybrać - tego będą mogli się dowiedzieć przyszli maturzyści podczas „Dnia Otwartego SGGW". Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego będzie otwarta dla wszystkich w sobotę, 22 września br.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego regularnie prowadzi kampanię informacyjną wśród kandydatów na studia. Jednym z elementów tej kampanii są spotkania na uczelni z uczniami szkół średnich i ich rodzicami. Na pierwsze z nich uczelnia zaprasza już 22 września 2007 roku.
Podczas Dnia Otwartego, wszyscy uczniowie szkół średnich dowiedzą się jakie przedmioty należy wybrać na maturze, żeby móc zdawać na SGGW. Młodzież, otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, zasadach rekrutacji, a także o kursach przygotowawczych organizowanych przez uczelniany KURSAR (www.kursar.pl). Oprócz tego, będzie można zwiedzać sale wykładowe i obiekty sportowe. Przewidziane są także spotkania młodzieży z Rektorem prof. dr hab. Tomaszem Boreckim oraz Prorektorem ds. Dydaktyki prof. dr hab. Krystyną Gutkowską, a także z dziekanami poszczególnych wydziałów.
W tym roku uczelnia przygotowała specjalnie dla kandydatów nową stronę internetową www.sggw.pl gdzie można znaleźć wszelkie informacje o SGGW.
Na pierwsze spotkanie SGGW w Warszawie zaprasza 22 września 2007 roku o godz. 11.00, do gmachu biało-niebieskiego przy ul. Ciszewskiego 8.

SGGW to najstarsza i największa uczelnia rolnicza w Polsce. Uczelnię ukończyło dotychczas ponad 120 tysięcy absolwentów. Na 27 kierunkach studiuje 25 tysiące osób. W tym roku studiami na SGGW było zainteresowanych 18 tysięcy kandydatów. Na jedno miejsce zdawało prawie 5-ciu kandydatów. SGGW oferuje swoim studentom nowoczesny Kampus. W ciągu ostatnich lat na terenie SGGW wybudowano kilka obiektów dydaktyczno-naukowych, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 100 tyś. m2. W budynkach tych znalazły swoje siedziby Wydziały: Medycyny Weterynaryjnej, Nauki o Zwierzętach, Technologii Żywności, Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Leśny, Technologii Drewna, Inżynierii Środowiska, Rolniczy, Ogrodnictwa, Architektury Krajobrazu oraz Klinika Małych Zwierząt, Zwierzętarnia i lecznica dla koni. Uczelnia dysponuje także nowoczesnymi obiektami sportowymi: kryta pływalnia, hala do tenisa, kort tenisowy, ujeżdżalnia ze stajnią oraz budynek dydaktyczno-sportowy, a także budynek do zajęć z hipnoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Dobre są także warunki mieszkalne studentów. Akademiki oferują nie tylko dobrze wyposażone pokoje z dostępem do Internetu (gniazdko przy każdym łóżku), ale także stołówki, przychodnia lekarska, klubokawiarnie, usługami kserograficzne i nowoczesne pralnie. W tym roku uczelnia przygotowała w Domach Studenckich blisko 4 000 miejsc.

POWIĄZANE

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...

Przedsiębiorcy, decydując się na współpracę z kontrahentem (np. dostawcą lub odb...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę