Jakie przedmioty wybrać na nowej maturze, żeby dostać się na SGGW, jakie są zasady rekrutacji na studia i jaki kierunek wybrać – tego będą mogli się dowiedzieć przyszli maturzyści 2005 roku podczas „Dnia Otwartego SGGW”. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego będzie otwarta dla wszystkich w sobotę, 25 września br.
Wprowadzenie nowych zasad zdawania matury i nowych kryteriów przyjmowania na studia, sprawiło, że SGGW jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego rozpoczyna kampanię informacyjną wśród kandydatów na studia. W tym rok akademickim uczelnia zaplanowała „Dni Otwarte SGGW” aż w trzech terminach: 25 września (od godz. 11.00), 9 lutego i 11 czerwca.
W tych dniach, wszyscy uczniowie i absolwenci szkół średnich będą mogli dowiedzieć się jakie przedmioty należy wybrać na maturze, żeby móc zdawać na SGGW. Młodzież, za darmo otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, zasadach rekrutacji, a także o kursach przygotowawczych organizowanych przez uczelnię. Oprócz tego, będzie można zwiedzać sale wykładowe i obiekty sportowe. Przewidziane są także spotkania młodzieży z Rektorem Prof. dr hab. Tomaszem Boreckim oraz Prorektorem ds. Dydaktyki Prof. dr hab. Sławomirem Podlaskim, a także z dziekanami poszczególnych wydziałów.
Na pierwsze spotkanie SGGW w Warszawie zaprasza 25 września 2004 roku, Gmach biało-niebieski przy ul. Ciszewskiego 8.
SGGW to najstarsza i największa uczelnia rolnicza w Polsce. Uczelnię ukończyło dotychczas ponad 70 tysięcy absolwentów. Obecnie na 11-tu wydziałach i 6-ciu kierunkach międzywydziałowych studiuje ponad 23 tysiące osób. W tym roku studiami na SGGW było zainteresowanych 19 tysięcy osób. Na jedno miejsce zdawało ponad 7 kandydatów. SGGW oferuje swoim studentom nowoczesny Kampus. W ciągu ostatnich lat na terenie SGGW wybudowano kilka obiektów dydaktyczno-naukowych, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 106 tys. m 2 . W budynkach tych znalazły swoje siedziby Wydziały: Medycyny Weterynaryjnej, Nauki o Zwierzętach, Technologii Żywności, Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Leśny, Technologii Drewna, Inżynierii Środowiska, Rolniczy, Ogrodnictwa, Architektury Krajobrazu oraz Klinika Małych Zwierząt, Zwierzętarnia i lecznica dla koni. Uczelnia dysponuje także nowoczesnymi obiektami sportowymi: kryta pływalnia, hala do tenisa, kort tenisowy, ujeżdżalnia ze stajnią oraz budynek dydaktyczno-sportowy, a także budynek do zajęć z hipnoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Dobre są także warunki mieszkalne studentów. Powstał nowy akademik na 546 miejsc noclegowych ze stołówką i przychodnią lekarską, klubokawiarnią i usługami kserograficznymi. Wyremontowano 12 z 14 akademików. W tym roku uczelnia przygotowała w Domach Studenckich blisko 3 200 miejsc.