Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Budowa Centrum Informacyjnego

24 czerwca 2005

W imieniu rektora Akademii Rolniczej we Wrocławiu prof. Michała Mazurkiewicza zapraszam na prezentację projektu „Budowa Centrum Informacyjnego Turystyki Przyrodniczej i Kulturowej dla Rozwoju Terenów Wiejskich Dolnego Śląska” i spotkanie z przedstawicielami niemieckiej Fundacji DBU które rozpocznie się we wtorek, 28 czerwca o godz. 14.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego AR w Pawłowicach

Na podstawie umowy korporacyjnej pomiędzy Brandenburskim Technicznym Uniwersytetem w Cottbus w Niemczech a Akademią Rolniczą we Wrocławiu realizowany jest projekt „Budowa Centrum Informacyjnego Turystyki Przyrodniczej i Kulturowej dla Rozwoju Terenów Wiejskich Dolnego Śląska”. Będzie on opracowany przy współudziale Niemieckiej Fundacji Środowiska (DBU) oraz Wydziału Rozwoju Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Celem tworzonego Centrum Informacyjnego jest promowanie walorów przyrodniczych i kulturowych Dolnego Śląska, pokazanie jak najszerszemu gronu polskich i zagranicznych odbiorców możliwości uprawiania turystyki, spędzenia wolnego czasu w tym rejonie, korzystając z istniejącej infrastruktury agroturystycznej. Propagowanie walorów Dolnego Śląska oraz przekazywanie najbardziej aktualnych informacji zarówno o bazie agroturystycznej, jak i produktach rolnictwa ekologicznego przyczyni się bezpośrednio do promowania, a także informowania o tego typu działalności prowadzonej na terenach wiejskich i do ich rozwoju. Centrum umożliwi również dostęp do aktualnej bazy danych o agroturystyce i rynku produktów ekologicznych na terenie województwa dolnośląskiego.

Projekt realizowany będzie poprzez stworzenie portalu interenetowego z bazą danych (wirtualnego centrum informacyjnego), przygotowanie i dystrybucję materiałów informacyjnych i inne działania promocyjne.

Działalność Centrum przyczyni się do promowania agroturystyki, turystyki przyrodniczej i kulturowej oraz ułatwi dostęp do aktualnych informacji z tego zakresu. Dla realizacji projektu niezbędny jest udział własny poszczególnych jednostek biorących w nim udział.

Dodatkowych informacji udzielą:

  • na temat projektu: dr inż. Łukasz Wall (tel. 3205 649, 0607 526 233),
  • o działalności Fundacji DBU: Wiesława Dyki (tel. 321-34-31).

POWIĄZANE

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit Mikroorganizmy zamieszkują z...

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę