Ptak_Waw_CTR_2024
Green Gas Poland

Arbuzy po gradobiciu trafiły do Lidla

27 sierpnia 2024
Arbuzy po gradobiciu trafiły do Lidla

„Nie oceniaj książki po okładce”, to uniwersalne stwierdzenie można odnieść też do owoców i warzyw, które mimo swojej wizualnej niedoskonałości, są skarbnicą wartości odżywczych. Lidl Polska doskonale zdaje sobie z tego sprawę i z pełnym zaangażowaniem wspiera polskich producentów żywności, nawet w tych trudnych chwilach. Sieć wykupiła część „niedoskonałych” arbuzów, które ucierpiały podczas lipcowych gradobić w jednym z podwarszawskich gospodarstw sadowniczych. Już teraz można je znaleźć na Ryneczku Lidla!  

Lidl Polska stawia na współpracę z krajowymi dostawcami. Sieć koncentruje się na budowaniu trwałych relacji i partnerstwa, utrzymując je również w trudnych czasach. Tak było w przypadku rodziny Wasilewskich, która prowadzi gospodarstwo sadownicze ‒ nieopodal Sochaczewa, w miejscowości Brzozowiec ‒ od lat należące do Organizacji Producentów Owoców Rajpol. To właśnie ich jabłka, borówki i arbuzy trafiają na lidlowe półki.  

Niestety w połowie lipca br., plantacje rodziny Wasilewskich zostały zniszczone przez gradobicia. Lidl Polska wyciągnął pomocną dłoń do rolników i wykupił część „niedoskonałych” arbuzów, które od poniedziałku, 26 sierpnia, można kupić taniej na Ryneczku Lidla w cenie 1,99 zł/ 1 kg (cena przed obniżką 2,99 zł/1 kg). Dzięki tej inicjatywie, rolnicy mogą zminimalizować straty finansowe, a Lidl Polska kontynuuje swoje działania w duchu zero waste. 

- W lipcu nasze plantacje uległy zniszczeniu przez gradobicia, co w dużej mierze uszkodziło plony. Ucierpiały m.in. arbuzy, przez co nie mogą trafić do regularnej sprzedaży, choć ich smak i aromat są nadal takie same. Ucieszyliśmy się, kiedy Lidl Polska zaproponował, że część „niedoskonałych” owoców może trafić do sklepów sieci w ramach Ryneczku Lidla. Współpracujemy z Lidl Polska od lat i wspólnie działamy na rzecz niemarnowania żywności i dbałości o środowisko naturalne – komentuje Krzysztof Wasilewski, właściciel sadów, które zostały zniszczone przez gradobicia. 

To nie pierwszy taki ruch sieci. W ubiegłych latach w sklepach Lidl Polska klienci mogli kupić „krzywe” marchewki oraz buraki, nieperfekcyjne papryki, „opalone” pomidory i „za duże” jabłka. Sieć konsekwentnie działa na rzecz ograniczenia marnotrawienia żywności, wprowadzając zmiany już na poziomie łańcucha dostaw. Firma edukuje i podpowiada, jak działać zgodnie z ideą zero waste. Jednym z autorskich projektów Lidl Polska jest „Kupuję, nie marnuję”, w ramach którego sklepy oferują produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia w niższej cenie, zachowujące pełną wartość odżywczą. Do tego sieć wdrożyła sprzedaż „niedoskonałych” owoców i warzyw ‒ wprowadzając je do oferty, Lidl Polska przeciwdziała ich zmarnowaniu i wspiera polskich dostawców. 

Lidl Polska na co dzień współpracuje z ponad 8401 dostawcami z Polski, co przekłada się na pozytywny wpływ na rodzimą gospodarkę. W ofercie sieci klienci mają dostęp do ok. 450 produktów z oznaczeniem „Produkt polski”2. Sieć dba również o rozwój marek własnych, które są produkowane m.in. przez polskie przedsiębiorstwa. 

Odwiedź sklepy Lidl Polska i rozsmakuj się w „niedoskonałym”, ale bardzo soczystym arbuzie! 

***

Informacje o firmie: 

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach istnieje ponad 12 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 900. 

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Siedem do dziewięciu na dziesięć nowych kombajnów zamawianych przez farmerów w W...

Już nie odmrożony VAT, lecz susza i jej skutki będą w najbliższych miesiącach je...

Tak dobrych wiadomości jak dziś, e-petrol.pl nie miał od roku - z najnowszego ba...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę