Ptak_Waw_CTR_2024
Green Gas Poland

Zbiory zależą od pogody. Na świecie też...

3 grudnia 2015
FAMMU/FAPA podała, że duże obszary chińskiego pasa pszenicy będą w dalszym ciągu doświadczać negatywnych skutków suszy, powodując wśród handlowców obawy co do ewentualności spadku produkcji zbóż. Poprawiły się natomiast warunki pogodowe dla upraw zbożowych w Ameryce Południowej, dając nadzieje na dobre wyniki zbiorów zbóż i oleistych w Argentynie i Brazylii.

W Chinach susza dotyka obszary upraw pszenicy i rzepaku w północno-wschodniej i południowej części chińskich równin oraz w środkowej i wschodniej części doliny Jangcy. Co prawda w tym tygodniu w południowej części obu tych obszarów spodziewane są niewielkie opady deszczu, jednak będą one najprawdopodobniej niewystarczające, aby diametralnie poprawić sytuację. Chłodniejsze temperatury w tym tygodniu wprowadzą pszenicę w stan „uśpienia" w północnej części chińskich równin.
Wyraźna poprawa warunków pogodowych została natomiast odnotowana w środkowej i południowej części Brazylii w ubiegłym tygodniu. Opady deszczu w centralnej części kraju poprawiły nawilgocenie gleb w niewielkim stopniu, ale w południowych jego obszarach wpłynęły wyraźnie na polepszenie wilgotności upraw kukurydzy i soi. Obfite deszcze są spodziewane w północnej Brazylii w tym tygodniu, co powinno poprawić warunki dla upraw kukurydzy oraz soi.
Opady deszczu w Argentynie były nieco mniej ograniczone w ostatnim czasie, a to pozwoliło na zaawansowanie żniw pszenicy. Jednak w dalszej części tygodnia opady mają powrócić co może ponownie utrudniać zbiory i pogarszać jakość ziarna, zwłaszcza w środkowej części kraju.



POWIĄZANE

35 sprawdzanych opakowań na minutę i 100% skuteczności w wykrywaniu nieszczelnoś...

Grupa PZU po posiedzeniu sztabu kryzysowego w sprawie sytuacji powodziowej, utwo...

Tysiące zwierząt na południu Polski zostało dotkniętych dramatycznymi skutkami p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę