Ptak_Waw_CTR_2024

Zakłady Chemiczne Police S.A.

5 stycznia 2016
Zbliża się okres wiosennego zasilenia zbóż ozimych i rzepaku. Wczesną wiosną szczególnie polecamy stosowanie na oziminy dwóch nowych, bogatych w azot i siarkę uniwersalnych nawozów. Nowe, polecane nawozy to:

PoliAzot - nawóz kompleksowy NPK(S) 25-6-6-(15), który zawiera 25% azotu (N), w tym 18% w formie amidowej i 7% amonowej, 6% fosforu (P2O5), 6% potasu (K2O) i 15% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnych w wodzie, czyli bardzo dobrze przyswajalnych.

PoliAzot zalecamy stosować wiosną, pogłównie na rośliny ozime (zboża, rzepak) szczególnie, gdy pod oziminy zastosowano przedsiewnie zbyt niskie nawożenie fosforem i potasem. Nawóz polecamy również do stosowania wiosną pod wszystkie inne rośliny uprawne: zboża jare, przemysłowe i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie.
PoliAzot można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z mocznikiem, siarczanem amonu i z solą potasową.


Drugim, nowym, polecanym nawozem z Polic jest POLIFOSKA? 21. Jest to nawóz azotowy o dużej granulacji N(MgS) 21-(4-35); zawierający 21% azotu (N), w tym 8% w formie amidowej i 13% w formie amonowej, 4% magnezu (MgO) i 35% trójtlenku siarki (SO3), czyli 14% S rozpuszczalnej w wodzie.

POLIFOSKĘ? 21 zalecamy stosować wiosną, pogłównie na rośliny ozime, szczególnie na rzepak ozimy i zboża ozime a także do wiosennego nawożenia wszystkich innch roślin uprawnych: zbóż jarych, kukurydzy, roślin przemysłowych i okopowych oraz w uprawie warzyw i w sadownictwie. Jest to nawóz niezastąpiony w nawożeniu roślin krzyżowych (rzepak, rzepik, gorczyca, kapusty, kalafior, kalarepa), strączkowych, ziemniaka, cebuli, pora, czosnku i chrzanu. Polifoska 21 jest bardzo efektywna na glebach organicznych, szczególnie na użytkach zielonych.
POLIFOSKĘ® 21 można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z POLIDAPEM, POLIFOSKAMI i solą potasową.

Występująca w polecanych nawozach forma amidowa i amonowa azotu pobierana jest w tempie optymalnym dla wiosennego zasilania roślin, dzięki czemu oziminy nie ulegają rozhartowaniu, tak jak po stosowaniu formy saletrzanej, co wczesną wiosną jest bardzo ważne. Formy te wpływają również korzystnie na dobry rozwój sytemu korzeniowego, przez co rośliny lepiej znoszą niedobory wody oraz lepiej wykorzystują składniki pokarmowe. Wpływa to na prawidłowy rozwój roślin, zwiększa ich odporność oraz poprawia wielkość i jakość plonu.
Polecane nawozy zaleca się stosować wiosną, pogłównie na rośliny ozime, szczególnie na rzepak ozimy i zboża ozime.       

Zapraszamy do odwiedzin naszej strony www.polifoska.pl . Jeśli mają Państwo pytania dotyczące naszych produktów prosimy o kontakt polifoska@zchpolice.com


POWIĄZANE

W październiku odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Miód” Copa-Cogeca, w który...

EIT Food już po raz siódmy organizuje warsztaty projektowania produktów żywności...

Przechowywanie paliwa w gospodarstwie rolnym wymaga wdrożenia odpowiednich rozwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę