Ptak_Waw_CTR_2024
Green Gas Poland

Wyższe prognozy zapasów pszenicy we Francji

5 stycznia 2016
FAMMU/FAPA podaje, że francuskie biuro FranceAgriMer podwyższyło przewidywaną wysokość zapasów końcowych pszenicy miękkiej we Francji do 2,42 mln ton, z wcześniejszych 2,29 mln ton, przede wszystkim ze względu na spadek wewnątrzunijnej sprzedaży oraz mniejsze zużycie tego gatunku w gospodarstwach.
Oznacza to poziom zapasów na koniec sezonu 2012/13 o 6,3 proc. powyżej ubiegłorocznego wyniku.
Prognoza eksportu do pozostałych krajów unijnych wynosi obecnie 6,9 mln ton, tj. o 260 tys. ton mniej w porównaniu z poprzednim raportem.
Dokonana korekta związana jest z większym napływem ziarna z USA oraz od dostawców z Ameryki Południowej, tj. z Argentyny i Brazylii. Wskutek nie najlepszych warunków pogodowych na kontynencie Ameryki Południowej pogorszyła się jakość ziarna, stąd zwiększone dostawy pszenicy jakości paszowej, pochodzącej z tych krajów.
FranceAgriMer pozostawiło bez zmian prognozę eksportu pszenicy miękkiej poza Wspólnotę - w wysokości 10 mln ton. Konsumpcja w gospodarstwach została obniżona o blisko 100 tys. ton, co również znalazło odzwierciedlenie w prognozowanej wysokości zapasów na koniec bieżącego sezonu.
W przypadku kukurydzy, FranceAgriMer podniosło swoje oszacowanie wysokości eksportu poza UE, ale zostało to zrównoważone podniesieniem oszacowania podaży tego gatunku i w rezultacie prognozowane zapasy końcowe zostały tylko nieznacznie zmniejszone - do 2,75 mln ton z wcześniejszych 2,77 mln ton.



POWIĄZANE

Siedem do dziewięciu na dziesięć nowych kombajnów zamawianych przez farmerów w W...

Już nie odmrożony VAT, lecz susza i jej skutki będą w najbliższych miesiącach je...

Tak dobrych wiadomości jak dziś, e-petrol.pl nie miał od roku - z najnowszego ba...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę