Ptak_Waw_CTR_2024

Wyniki naboru do Programu Stypendiów Pomostowych dla studentów I roku w roku akademickim 2006/2007

30 listopada 2006

Realizację Programu Stypendiów Pomostowych rozpoczęto w roku akademickim 2002/03. Organizatorem i operatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z Łodzi, która prowadzi kilka segmentów programu. Od początku realizacji głównymi jego fundatorami były: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Agencja Nieruchomości Rolnych i Narodowy Bank Polski. W segmencie, w którym uczestniczy ANR w roku akademickim 2006/07 przyznano 805 stypendiów. Wyniki naboru, dotyczące wszystkich segmentów, na rok akademicki 2006/07 zostały ogłoszone na stronie FEP: www.fep.lodz.pl.

W związku z ustawą z dnia 4 marca 2004 r. o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, w roku akademickim 2005/06 i 2006/07 Agencja uczestniczyła w programie jedynie w ramach współpracy organizacyjnej. Oddziały terenowe Agencji rozesłały informację o Programie Stypendiów Pomostowych, wraz z kompletem dokumentów niezbędnych do rekrutacji, do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, z którymi współpracowały w zakresie programu stypendialnego ANR, który był prowadzony dla uczniów tych szkół. Kandydaci do programu, po przyjęciu na studia, składali we właściwym oddziale terenowym Agencji wypełnione wnioski, które po wstępnej weryfikacji przekazane zostały do Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

O stypendia mogli ubiegać się maturzyści podejmujący dzienne studia magisterskie w uczelniach wyższych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, którzy spełniali łącznie następujące kryteria:
* są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej; za byłych pracowników ppgr uznaje się osoby, które były zatrudnione w tych przedsiębiorstwach na podstawie umowy o pracę przez okres co najmniej 3 lat,
* pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, tj. o dochodzie miesięcznym na osobę w rodzinie nie przekraczającym kwoty 504 zł,
* zamieszkują na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców,
* uzyskali na egzaminie maturalnym średnią ocen nie niższą niż 4.0 lub jeśli kandydat pisał nową maturę - 90 punktów liczonych zgodnie z algorytmem załączonym do regulaminu.

Celem programu jest wsparcie młodzieży, pochodzącej z rodzin byłych pracowników ppgr, w podjęciu decyzji o kontynuowaniu nauki na magisterskich studiach wyższych. Stypendium jest wypłacane na pierwszym roku studiów, przez okres 10 miesięcy, w wysokości 350 zł miesięcznie.

Ponadto, najlepsi stypendyści po pierwszym roku nauki otrzymują stypendium na drugim roku studiów w ramach corocznie organizowanego Konkursu PRYMUS. Stypendia te finansuje Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności.

Liczbę zakwalifikowanych do programu stypendystów z terenu działania poszczególnych oddziałów ANR przedstawia poniższa tabela:

L.p. Oddział terenowy Liczba stypendystów
1 Bydgoszcz 65
2 Gdańsk 82
3 Gorzów Wlkp. 40
4 Lublin 36
5 Olsztyn 175
6 Opole 33
7 Poznań 78
8 Rzeszów 71
9 Szczecin 149
10 Warszawa 25
11 Wrocław 51
12 Razem 805

POWIĄZANE

Decyzja o zainstalowaniu kotła na ekogroszek może znacząco wpłynąć na komfort i ...

W minionym roku na polskich drogach w czasie Wszystkich Świętych doszło do 118 w...

Przechowywanie warzyw w odpowiednich warunkach to klucz do zachowania ich świeżo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę